16.11.2012, Matěj Mayer

SDO: CEB-HBR 2:1 - Českobudějovičtí měli s outsiderem problémy

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci měli na programu 19. kolo, ve kterém zavítal do Budvar arény Havlíčkův Brod. Jihočeši byli jasnými favority utkání, které však nakonec tak jednoznačné nebylo. Českobudějovický starší dorost dokázal do poloviny zápasu skórovat jen dvakrát a od té doby už se jen trápil. Havlíčkobrodským výborně zachytal brankář Vaněček a také díky němu měli hosté šanci a lepší výsledek. Snížení sedm minut před koncem však zápas pouze zdramatizovalo.

V utkání 19. kola extraligy staršího dorostu zavítal na Českobudějovický led Havlíčkův Brod. Domácí byli v roli favorita a čekalo se, že bude padat hodně branek. Začátek tomu nasvědčoval. České Budějovice měly hned přesilovou hru, v ní si ovšem příliš šancí vytvořit nedokázaly. Za zmínku stál snad jedině pokus Smejkala, který Vaněček se štěstím vytěsnil. V polovině třetiny se situace obrátila, v početní výhodě byli tentokrát hosté. Ti hráli přesilovou hru velmi dobře a domácí nedokázali více než minutu vyhodit kotouč z pásma! Největší šanci měl Krajhanzl, jehož pokus nebyl daleko od branky. Paradoxně hned po skončení trestu udeřily České Budějovice. Obránce Piegl vypálil od modré čáry a puk se ve skrumáži před brankou nakonec dostal ke Karlu Váchovi, který už pouze trefoval odkrytou branku.

Druhá dvacetiminutovka byla více v režii domácího týmu. Ten soupeře jasně přestřílel a několikrát nebezpečně zahrozil. Největší šanci měl David Ruda, jehož pokus zastavila pouze tyčka. Další šanci měl obránce Matoušek, který se vydal na výlet, ale ani jeho bekhendový pokus za zády Vaněčka neskončil. Pak už se České Budějovice dočkaly další branky. Aleš Krátoška vypálil přesně z mezikruží a mohl se radovat. Těsně před přestávkou měl ještě šanci na zvýšení skóre Jan Michálek, ale jeho šanci zastavila tyč.

Vedení o dvě branky nedávalo domácím příliš velkou jistotu. Havlíčkův Brod tedy měl ještě šanci, ale hodně za to vděčí brankáři Vaněčkovi, který pochytal v zápase 38 domácích střel. Naděje svitla hostům necelých osm minut před koncem. Po střele Mäkiho se kotouč odrazil před branku, kde číhal Liridon Dupljaku. Tomu už nezbývalo nic jiného, než dopravit kotouč do branky nohou. Puk sice nebyl vyloženě kopnutý, ale byl zde pohyb nohy proti kotouči. Rozhodčí po poradě branku uznal. Po sporné brance si domácí uvědomili složitost situace a tlačili se více do útoku, veškeré snahy však byly marné. Naštěstí pro České Budějovice byly marné snahy i Havlíčkova Brodu a utkání tak skončilo těsným vítězstvím domácích 2:1.