24.11.2011, Matěj Mayer

SDO: CEB - HBR 1:2p - Doma zůstává pouze bod

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Českobudějovický starší dorost měl být v utkání s Havlíčkovým Brodem favoritem. Průběh zápasu tomu ale neodpovídal. Do větších šancí se dostávali hosté a bezzubý výkon domácích ještě podpořil jejich převahu. Domácí toho příliš nevytvořili a prosadili se pouze jednou, když si střelu Michaela Kutiše brankář hostů spíše sám srazil do branky. O zisku bonusového bodu v prodloužení pro hosty rozhodla především dvě vyloučení domácích hráčů. V dvojnásobné přesilové hře se Havlíčkův Brod trefil v čase 64:10.

Do prvních šancí se v utkání dostávali hosté. Už ve třetí minutě jel sám na brankáře Gábu hostující Vosyka, ale neuspěl. O chvíli později byl v dobré příležitosti Hlídek, ale ani ten si na Gábu nepřišel. V šesté minutě bylo pro domácí opět zle. Akci Němce zakončoval tvrdou ranou Ludvík a České Budějovice zachránilo jen štěstí. Vzápětí jel při vlastním oslabení sám na domácího brankáře Němec, ale ani on neotevřel skóre utkání. Těsně před koncem první části hry se to ale havlíčkobrodským povedlo. Tomáš Dvořák trefil před bránou clonícího Daniela Vosyku a kotouč skončil za zády brankáře Gáby.

Druhou třetinu domácí vlétli na Havlíčkův Brod a byla z toho branka. Střelu Michaela Kutiše si brankář Jeřábek neohrabaným zákrokem spíše sám srazil do branky. To znamenalo vyrovnání a mohlo se začínat opět od nuly. Hra byla ale spíše nudná a šancí k vidění také nebylo mnoho. Pěknou akci předvedli až ve 34. minutě Prokeš s Rudou. Druhý jmenovaný nebezpečně zakončoval a Jeřábek se musel ohánět. Ke konci první třetiny si domácí zahráli v pásmu Havlíčkova Broda bago, ale branku se jim dát nepodařilo.

Ve třetí třetině dlouho nebylo nic zajímavého k vidění. Hokej neměl valnou úroveň a vážnější závar nastal asi pouze při přesilové hře hostů. V 56. minutě mohl utkání rozhodnout z úniku Vosyka, ale brankář Gába ho vychytal. O pár sekund později zase na druhé straně útočili Záhora se Šestákem, ale ani jejich akce brankou neskončila. Nejkurióznější moment nastal v čase 59:37. Nikým neohrožovaný brankář Gába si totiž kotouč málem pustil do své klece, naštěstí pro domácí ho ale včas hokejkou vyhodil z čáry ven z branky.

Když nerozhodlo šedesát minut hry, přišlo na řadu prodloužení. V něm nastal zlom, když byli vyloučení dva domácí hráči. Havlíčkův Brod hrál dvojnásobnou přesilovou hru a tu se jim podařilo využít. Ludvík nahodil puk z rohu před branku a tam ho za Gábova záda sklepl Daniel Vosyka. Rozhodl tak o zisku druhého bodu pro Havlíčkův Brod.

Filip Turek (HC České Budějovice): Myslím si, že jsme hráli hrozně špatně. od začátku sezóny jsme takhle špatně nehráli. Myslím si, že jsme si nezasloužili ani bod, protože Havlíčkův Brod byl lepší. My jsme nebruslili, byli jsme málo důrazní. Dneska nás podržel brankář Gába.