02.08.2018, Filip Kortus

PLZ - CEB 4:1 - Třetí tým extraligy byl nad síly Motoru

V úvodním přípravném utkání Motor nestačil na extraligovou Plzeň a prohrál v poměru 1:4. Domácí hokejisté měli o něco více ze hry a díky brankám Němce, Poura, Stacha a Kvasničky dokázali zvítězit. Za Motor obstaral jedinou branku mladík Jakub Káník. Odveta se hraje v úterý na ledě Jihočechů.

Do utkání vyslal trenér Václav Prospal mladou sestavu. Šanci dostali především hráči na zkoušku, někteří chyběli kvůli zdravotním problémům. Branku Motoru od začátku do konce zápasu střežil Jan Strmeň. Domácí Plzeň postavila silnou sestavu, nechyběly ani posily z jihu Čech Václav Nedorost a Roman Vráblík.

Více šancí měla v první třetině domácí Škodovka. Motor vstoupil do zápasu bojovně, ale do šancí se nedostával. Už v deváté minutě se do dobré pozice po pasu od Milana Gulaše dostal Vojtěch Němec, ale nedokázal úspěšně zakončit svůj bekhendový blafák. Prosadit se v novém dresu dokázal až o pár minut později. Gulaš vyrazil do přečíslení, dal mu kotouč do ideální pozice a první branka v zápase byla na světě – 1:0. Motor se mohl trefit po ráně Doska, jenže novic v brance Plzně Dominik Frodl vyrazil jeho pokus betonem.

I ve druhé třetině měla Plzeň o něco více navrch. Tři minuty po úvodním buly se domácí radovali podruhé v zápase. S pokusem Kantnera se Strmeň ještě vypořádal, ale na dorážku Jakuba Poura už nestačil – 2:0. Třetí branku mohl přidat z trestného střílení Denis Kindl. Byl faulován, jenže z nájezdu trefil pouze vyrážečku Strmeně. Snížit mohl Jakub Doktor. Řítil se sám na Frodla, ale v zakončení netrefil branku. Třetí gól zápasu obstaral David Stach. Počkal si na útočné modré, dostal pas a v samostatném úniku se trefil mezi betony – 3:0.

Třetí třetina přinesla vyrovnanou podívanou a první střelecký zásah Motoru. Kindl ani Preisinger se netrefili, a tak přišel na řadu krásný moment Jakuba Káníka. Dostal puk v útočném pásmu a zároveň inkasoval atak od soupeřova obránce. Udržel rovnováhu, natáhl se pro kotouč a krásnou ranou do růžku pokořil Frodla – 3:1. Plzeň měla ještě několik šancí navýšit svůj náskok, ale Jan Strmeň si v novém dresu připsal solidní premiéru a vytáhl několik perfektních zákroků. Tečku za zápasem udělal David Kvasnička, když využil power play Motoru - 4:1.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Líbil se mi přístup hráčů k utkání. Mělo to nasazení a parametry, které jsme chtěli. Led byl těžký a nebyl tak kvalitní, kluci si s tím poradili dobře. Ale pořád je to jen první zápas přípravy, tréninky běží dál a musíme se dál připravovat.

Václav Prospal (trenér Motoru): "Nemohu nám upřít nasazení nebo bojovnost, ale udělali jsme školácké chyby. Ať už při druhém nebo třetím gólu. Nebýt brankáře, tak pro nás výsledek skončil daleko hůř. Rozdíloví hráči Plzni byli vidět, ale to není žádná výmluva. S jedním gólem vyhrát nemůžeme, čekám od hráčů lepší ofenzivu."