08.02.2002, David Schlegel

Opět blíže záchraně

České Budějovice si odváží z Karlových Varů cenný bod. V průběhu zápasu sice Jihočeši místy mysleli i na tři, ale vzhledem k porážkám Litvínova a Kladna není ani remíza k zahození.
České Budějovice si byly od začátku utkání vědomy, že v sázce nejsou jen tři body, ale že jde hlavně o to, vzdálit se barážovému pásmu. Totéž si uvědomovaly v tabulce podobně postavené Karlovy Vary. Oběma týmům svazovala ruce i nohy velká nervozita a hokej podle toho vypadal.

Lépe začali Jihočeši. Nejprve sehráli skvělé oslabení, při němž trápící se Becherovku nepustili vůbec do pásma a v 9. minutě strnulé Západočechy dorazili. Křížným pasem našel Jiří Novotný Petera Bartoše a ten s přehledem skóroval. Teprve v závěru třetiny se domácí probrali s letargie a několikrát nebezpečně ohrozili Hudáčkovu branku. Nejprve se ocitl v šanci Alinč, ale jeho čas měl teprve příjít, nedal ani Štefanka. Těsně před sirénou se rozjel Petr Kořínek a v čase 19:51 rozesmutněl halu podruhé.

Becherovka měla do druhé části raketový nástup. Uběhlo jen o něco více než půl minuty a nejlépe placený hokejista domácích, Jan Alinč, se po Balázsově přihrávce nemýlil. Všudybyl Alinč našel v polovině zápasu volného Košťála, ten však svou šanci neproměnil. Proti Hudáčkovi se neprosadil ani Němčický. Vyrovnání přišlo až necelé čtyři minuty před koncem třetiny. Němčického dělovku ještě Hudáček vyrazil, ale na dorážku ostrostřelce Pavliše.

I třetí část odstartoval brankou Jan Alinč. Dostal nádherný pas Lukáše Zíba do jízdy a samostatný nájezd s přehledem proměnil. Lukáš Zíb, který je v Karlových Varech na hostování z Budějovic, se tak svému mateřskému týmu nehezky pomstil. Budějovice vrhly všechny síly do útoku, velkou šanci si připravila elitní formace, ale Petr Franěk byl pozorný. Na druhé straně mohl rozhodnout z ojedinělé akce Štefanka, ale naštěstí nedal. České Budějovice totiž nezměrné úsilí o vyrovnání korunovaly úspěšnou dělovkou obránce Jindry.

V závěru prodloužení se Budějovice nakonec dočkaly vítězného gólu, ale rozhodčí Vokurka ho trochu přísně neuznal. Rána Kořínka trefila do nohy Bartoše a skončila v síti. Vokurka však viděl úmyslné kopnutí nohou...

Václav Červený: "Naším cílem bylo bodovat, to se nám nakonec povedlo. Měli jsme ovšem na to, získat nejméně dva body. Začali jsme aktivně, ale domácím vyšly nástupy do druhé a třetí třetiny. Konečný výsledek je nakonec přesným vyjádřením obrazu hry na ledě.”
Marek Sýkora: "Podepsala se na nás předchozí série, v níž jsme vždy vybojovali body. V mužstvu zavládl pocit uspokojení a na zápase se to projevilo. Vzhledem k okolnostem je nakonec bod pro nás málo, ale v podstatě jsme se tím zachránili, i když musím přiznat, že se mi naše hra nelíbila.”