MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
28.02.2017, Filip Kortus

OF3: CEB–CHM 3:4sn – Starší dorost končí sezonu, Chomutovu znovu podlehl po nájezdech

Až do padesáté páté minuty měli zápas ve svých rukou, hráli aktivněji a šli si za snížením v sérii. Jenže vše se zvrhlo a je po sezoně. Smolný konec play off zažil starší dorost, když i napodruhé v sérii prohrál samostatné nájezdy a v letošní sezoně dohrál.

Ačkoliv byl starší dorost pod tlakem, jelikož mu hrozil konec sezony, třetí zápas s Chomutovem začal dobře. Už po necelých čtyřech minutách se dostal do dvoubrankového vedení. Nejprve se trefil zástupce kapitána Daniel Dudáček. Po buly se dostal ke kotouči, najel si ze strany a nenápadnou střelou překvapil Běhulu – 1:0. Zanedlouho na něho navázal další obránce. Stanislav Dosek vypálil švihem a chomutovští obránci si smolně ztečovali kotouč od břevna do branky – 2:0. Piráti mohli srovnat hned několikrát, ale v tutových šancí selhal jak Svoboda, tak Petr Chlán.

Ve druhé třetině branka nepadla, přesto měli diváci možnost vidět hned několik šancí. Hned v úvodu se do zakončení dostal Lukáš Prášek, ale na jeho střelu si Běhula počíhal. Jihočeši pokračovali v aktivním pojetí hry, z úhlu to zkoušel Michal Silný. Velkou příležitost ke třetí brance měl Vojtěch Krcho, ale sám před Běhulou se neprosadil. Chomutovští si ve druhé třetině moc šancí nepřipravili, Svoboda přesto ukazoval, že chytá jistě.

Do třetí třetiny vstoupil Motor velmi špatně. V první minutě vyrobil dvě hrubky, přičemž Piráti dokázali tu druhou potrestat. Svoboda našel přesně Jakuba Kövera, který se v těžké pozici nemýlil – 2:1. Srovnání měl na holi Jakub Navrátil. Ujel, byl faulován a sudí nařídil trestné střílení. Šikovný forvard zkusil forhendovou kličku, jenže neuspěl. Na druhé straně se krásně trefil Matěj Tomana s domácími to vypadalo velice slibně – 3:1. Drama přinesl pět minut před koncem exjihočech Jakub Veselý, když se trefil v přesilové hře – 3:2. Necelou minutu a půl před koncem se v power play podařilo Pirátům srovnat. Jan Svoboda zůstal nehlídaný před brankou a pohotově vyrovnal – 3:3.

V desetiminutovém prodloužení docházely na obou stranách síly, ale velkou možnost na rozhodnutí utkání měli domácí v přesilové hře čtyři na tři. Nevyužili a utkání znovu dospěli do nájezdů. V nich se nejprve trefil Matěj Toman, za Chomutov kontroval v druhé sérii kapitán Studený. O rozhodnutí se postaral ve čtvrté sérii Buchtela a ukončil tak působení Českých Budějovic v této sezoně – 3:4.

Ohlasy po zápasu
Radek Bělohlav (trenér Motoru: " Do padesáté páté minuty jsme hráli tak, jak jsme si řekli a jak jsme chtěli. Play off rozhodují maličkosti, například faul či chyba. Bohužel to z naší strany přišlo a je to škoda. Kluci každý zápas sahali po vítězství, rvali se, nechali tam srdce. Mrzí nás to. Chomutov nás porazil 3:0 na zápasy, takže byl lepší. Prokázal lepší dovednosti."
Sociální sítě

Před 105 lety se narodil bývalý útočník Bedřich Kouba. V ČB cca 6 zápasů, 2 góly. Ve 2. prodloužení Svazového poháru rozhodl o...

Máte rádi hokej, Motor a sledujete dění v klubu? Nedělá vám problém český jazyk? Láká vás sportovní novinařina? V tom případě...

Zítra se bohužel ještě hrát nebude... ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

21. narozeniny dnes slaví útočník Matěj Toman. Přejeme všechno nejlepší a momentálně hlavně co nejrychlejší uzdravení! ??