13.12.2015, Filip Kortus

MDO: ZNS - CEB 1:6 - Kanonáda mladšího dorostu ve Žďáru

Mimořádně vyvedené utkání sehrál mladší dorost ve Žďáru nad Sázavou. Svěřenci Ladislava Koldy od úvodních minut vedli a nakonec soupeři uštědřili šest branek. Další utkání čeká mladší dorost doma s Mladou Boleslaví.

Přímo vynikající vstup do utkání měli českobudějovičtí mladíci. V úvodní minutě zápasu se po přistrčení od Houdka dostal ke střele Jiří Egert a domácímu brankáři nedal šanci – 0:1. Za třicet tři vteřin později se Motor radoval znovu. Od modré se dělovkou prosadil Patrik Škola - 0:2. Třetí úder přidal Žďáru centr Vojtěch Krcho, kdy se prosadil po přesné přihrávce od Jiřího Egerta – 0:3. Možnost rychlého snížení měli Žďárští v dvojnásobné přesilové hře, jenže si nevytvořili žádnou vážnější příležitost, tudíž se stav utkání neměnil.

I ve druhé části předváděli Jihočeši dobrý hokej a svůj výkon korunovali dalšími dvěma brankami. Po polovině zápasu přidal čtvrtou branku do sítě domácích Filip Houdek - 0:4. „Bůra“ do branky domácích přidal v poslední minutě třetiny kapitán Michal Silný - 0:5.

V poslední třetině Motor kontroloval hru a šel si pro tři body. Blízko k šesté brance měl znovu kapitán Silný, jenže Vacek si s jeho samostatným únikem poradil. Čestného úspěchu se Žďár dočkal v 53. minutě. Bývalý Jihočech Jaromír Pytlík snížil do poloodkryté branky – 1:5. Účet utkání završil po zmatku v domácím brankovišti Ondřej Vaculík - 1:6.