12.11.2016, Karel Svoboda

MDO: LIB - CEB 3:2 - Na severu bodová pšenka nekvetla

LIBEREC — Na úvodní branku libereckých hokejistů zareagovali Budějovičtí brankami Čížka a Škvarka, kterými otočili průběh zápasu. Bohužel Tygři rovněž dokázali dvěma dalšími brankami skóre otočit a tak všechny tři body z dnešního duelu zůstaly pod Ještědem.

Domácí vstoupili do utkání bojovně a v prvních minutách byli aktivnějším celkem. Už ve třetí minutě se po levé straně protáhl Jiruš a bekhendem mířil nad rameno brankáře Dvořáka. Jeho střelu však zastavila tyčka. Liberec byl dál aktivní a velmi důrazně napadal, což soupeři z Českých Budějovic dělalo potíže. V sedmé minutě pálil z mezikruží Jakub Rychlovský, ale Dvořákova lapačka byla připravena. V další gólovce se ve třinácté minutě objevil Křepelka, ale ani on nedokázal otevřít skóre. V závěru první třetiny si oba týmy vyzkoušeli také přesilové hry, přesto v první třetině gól nepadl.

To druhá část hry už branky přinesla. Už po dvou minutách přenechal Rychlovský puk Janu Cikhartovi, ten si vybruslil do mezikruží a přízemní střelou překonal Dvořáka. Radost domácího týmu ovšem netrvala dlouho. O pouhých jedenáct sekund později už bylo srovnáno, prosadil se kapitán Motoru Čížek po asistenci Nováka. Vedení mohl na stranu Tygrů strhnout Dospěl, který se řítil na českobudějovickou branku, ale brankář Dvořák mu puk vypíchl. A tak se měnilo skóre na druhé straně. V čase 28:04 přistrčil Ryba puk Škvarkovi a ten střelou zápěstím poslal Motor do vedení. V závěru prostřední periody se ovšem Tygrům naskytla perfektní příležitost k vyrovnání. Nejdříve Beránek fauloval Dospěla kolenem a dostal trest na pět minut a do konce utkání, vzápětí Jiří Dvořák vyhodil puk mimo hřiště a Tygři dostali možnost hrát dvě minuty přesilovku pět proti třem. A podařilo se jim jí využít. Liberečtí se usadili v útočném pásmu, Dospěl našel střílenou přihrávkou Jakuba Rychlovského a ten nasměroval kotouč do branky Motoru.

Třetí třetina začala náporem domácích, ale brankář Dvořák Budějovic byl pozorný. Ve čtyřicáté osmé minutě se už ovšem Liberečtí mohli radovat, protože přesilovku přetavil ve vedoucí gól Luboš Dospěl, který vyslal od modré čáry střelu, která se zastavila až v českobudějovické síti. Liberec i nadále pokračoval v aktivní hře a soupeře do žádných větších šancí nepouštěl. Tlak Motoru se tak projevil až v poslední minutě, ale Liberečtí ji obětavě odbránili a tak všechny body z dnešního duelu zůstaly na severu Čech.

Milan Plodek (LIB): S výkonem v dnešním utkání jsme spokojení, podařilo se nám porazit první tým tabulky. Už v předchozím zápase v Brně jsme hráli dobře, ale nakonec jsme ho vlastními chybami ztratili, což nás možná bude v konečném účtování mrzet. Ale za dnešek musím kluky pochválit, byl to bojový týmový výkon a také se nám dařilo plnit to, co jsme si před zápasem řekli, například to, vyvarovat se zbytečným faulům. Klíčovým momentem utkání byla přesilovka 5 na 3, kterou se nám podařilo využít. Hráči Budějovic se dopustili zbytečných faulů a my jsme díky přesilovkám nejdříve srovnali a pak i rozhodli utkání ve svůj prospěch. Uspěli jsme díky tomu, že jsme se drželi své hry, která je založená na agresivitě, pohybu, bojovnosti a týmové hře a to dnes kluci předvedli.