25.10.2015, Karel Svoboda

MDO: LIB – CEB 2:1 – Bílí Tygři byli nad síly Motoru

LIBEREC - Mladší dorostenci zavítali na led celku, který je na 2. místě dosavadní tabulky skupiny “Střed”. Severočeši svého soupeře výrazně přestříleli v poměru 41:18 a po většinu času měli herně navrch.

Do zápasu vstoupili hostující hráči brzkým faulem Michala Silného. Ve vlastním oslabení ujel libereckým zadákům Matěj Toman a jeho provedení forhendového blafáku bylo bezchybné. V pokračující přesilovce vyrovnal od modré čáry Petr Had, jehož střela byla ztečována hostujícím obráncem mimo dosah brankáře. Na začátku 7. minuty zamířil Jan Jeník přesně pod vyrážečku brankáře Svobody a strhl tak vedení na libereckou stranu.

Ve druhé třetině byla k vidění dvě trestná střílení. Nejprve hostující Michal Silný nepřelstil bekhendovým blafákem domácího Nováka. O tři minuty později neproměnil trestné střílení ani domácí Petr Bitman.

Ve třetí třetině se hosté pokoušeli o dosažení kýženého vyrovnávacího gólu, ale i vzhledem ke čtyřem oslabením v této části, se hra odehrávala převážně v obranném pásmu budějovického Motoru.