ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.11.2017, Marek Baloun

MDO: KOM-CEB 2:3p - Vítězství na půdě Brna muselo rozhodnout prodloužení

BRNO, ČESKÉ BUDĚJOVICE — Do metropole Jihomoravského kraje si dnes zajel mladší dorost. Ten většinu utkání musel tahat za kratší konec lana, což znamenalo dvakrát ničit vedení Komety. Nakonec ale jihočeši nabrali dech a zápas dostali do prodloužení, které svou trefou ukončil Jan Janoch.

Utkání lépe začali domácí, kteří se drali před Lidáka. Budějovický gólman i za dobré práce obrany všemu odolával celých osm minut, než se na scéně objevil Jakub Brabenec, který přesně tečoval střelu Sedláčka od modré. Brno mohlo svůj náskok ještě zvýšit, když si Lidák po jednom ze zákroků nevšiml, že mu vypadl kotouč z náručí, rychlá obranná rota stačila zasáhnout dříve, než toho domácí stačili využít. Po chvíli tak mohly slavit Budějovice srovnání stavu. Kometa musela oželit Holotíka, který byl poslán sudími si odpočinout za podražení a sníženého počtu domácích využil dělovkou od modré Pavel Novák. To bylo z prvního dějství vše.

Pět minut po začátku druhé třetiny měl možnost uzmout vedení na stranu Motoru opět Pavel Novák, který se dostal do samostatného úniku na Nešťáka. Ten se ale vytasil s rychlým zákrokem a nakonec ale přeci jen propustil za svá záda kotouč podruhé. Kometa zužitkovala tlak, který si vytvořila během trestu Nevšímala a Jakub Kos po bojích v útočném pásmu nakonec našel skulinu, kterou budějovický strážce klece nepokryl. Zbytek druhé třetiny byla mela jak z Hollywoodu. Na obou stranách se strhlo hned několik zajímavých akcí, ani domácí Meluzín, ani budějovický Novák si ale svého gólmana neprostřelili a tak se šlo do posledního dějství opět jen s jednogólovým náskokem Brna.

Ten Kometa držela ještě dalších dvanáct minut. Poté si ale svoje místo ve statistikách vymohl Tomáš Hanák. Ten se dostal s pukem zcela osamocen před Nešťáka, při pokusu gólmana moravského celku o vypíchnutí puku byl lepší, obehrál i ležícího gólmana a zakončení do prázdné branky už byla jen třešnička na dortu. Srovnaný stav vydržel až do konce základní hrací doby a došlo tak na dělbu bodů v prodloužení. To trvalo pouhých šedesát sedm sekund. Bod navíc pro Motor totiž střelou z levého kruhu pro vyhazování vystřelil Jan Janoch a brněnskou arénu tak opouštěli šťastnější právě jihočeši.

Sociální sítě

Začíná víkend, tak si pojďme oddychově připomenout, jak skvělé brankáře měl náš klub v historii.5 z nich udělalo z...

Další z řad dotazníků přinesla nová brankářská posila Jan #Strmeň. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Příprava na novou sezonu odstartovala! ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

727 zápasů ?178 gólů ?306 bodů ?A teď přibudou další! Jiří Šimánek se vrací do Motoru! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…