01.02.2015, Filip Kortus

MDO: JIH - CEB 4:0 - Neoblíbená Jihlava si vzala zpět první místo

Druhý důležitý duel v rychlém sledu za sebou odehráli mladší dorostenci na ledě Jihlavy. Bohužel nenavázali na dobrý výkon proti Letňanům a celku z Vysočiny podlehli 0:4. Na nepovedenou první třetinu mohli zareagovat Jihočeši trestným střílením, ani jedno se jim nepodařilo proměnit. Jihlava se díky této výhře vrátila zpět na první místo, které zaručuje účast v play - off.

Do zápasu vletěl Motor velmi dobře, hlavně aktivní hrou a nepříjemným napadáním soupeře při rozehrávce. Již ve třetí minutě musel brankář Jakub Škarek předvést pohotový zákrok proti úniku hostujícího útočníka. Hned na to mohla vstřelit branku Dukla, ale výborný zákrok brankáře Motoru ještě držel hosty v naději na úspěch. To v čase 10:15 už hostující gólman kapituloval. Dukla jela v přečíslení 3 na 2 a předvedla nádhernou souhru až do prázdné brány, kterou zakončil Adam Fixa. Jihlava po vstřelené brance ožila a zatlačila svého soupeře z čehož vyústila další branka Dukly, kterou vstřelil Lukáš Jindra. Domácí i přes další šance v první třetině odcházeli do kabin za stavu 2:0.

Ve druhé třetině měla Dukla hned z kraje další obrovskou šanci. Strnad jel sám na branku Ovsjannikova a útočník Dukly pouze oprášil betony hostujícího ochránce svatyně. Za nedlouho jel v samostatném úniku hostující Káník, který byl faulován Habermannem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Samostatný nájezd výborně vychytal talentovaný brankář Dukly. Do konce druhé třetiny se celá situace ještě opakovala. To, když jel v samostatném úniku Kašpera, který byl faulován Starkem. Gólman Dukly podržel svůj tým i na podruhé, když ho Kašpera nedokázal prostřelit.

Do třetí třetiny vstoupila Dukla tím nejlepším možným způsobem. V čase 40:22 přidal další branku Adam Hrbatý, který prostřelil Ovsjannikova. Po vstřelené brance měl velkou šanci Motor, když domácí obrana zaspala a Matys jel zcela sám na Škarka. Domácí gólman si připsal další brilantní zákrok do své sbírky. Další branku vstřelila Dukla v čase 54:18, když si Josef Vrátný vzal kotouč a zajel s ním až mezi kruhy, kde vyslal nádhernou ránu do pravého růžku Ovsjannikovy klece. Po zbytek zápasu si Dukla zkušeně hlídala svůj náskok a vyhrála tak 4:0. Navíc se Jihlava posunula na první příčku tabulky ELIOD extraligy mladšího dorostu, právě před Motor.

Štěpán Moravec (Jihlava): Tak dnes to bylo důležité utkání. Věděli jsme, že k nám přijede silný soupeř, ale dnes jsme to jako tým zvládli i zásluhou výborného gólmana. Občas jsme měli potíže s disciplínou, ale nakonec jsme vše zvládli a vyhráli zaslouženě.