05.10.2014, Miroslav Mayer

MDO: JIH - CEB 2:4 - Mladší dorost vyhrál i v oslabené sestavě

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Mladší dorost A odjížděl na zápas do Jihlavy ve značně oslabené sestavě. I tak zabojoval a dokázal získat všechny tři body i přesto, že během zápasu ještě odstoupili tři další hráči. Jihočeši ovšem zabojovali a dokázali svoje kvality.
V první části bylo k vidění hodně zajímavých akcí. Zpočátku hru obou mužstev kazily nepřesností, ale postupně se hra začala zlepšovat. Nejprve o něco lépe začala Jihlava, když se hned zkraje snažila aktivně napadat rozehrávku a tlačit se před Ovsjannikova. Viditelné problémy Motoru, kterému se nedařilo rozehrát, však neproměnila ve výraznější šanci a tak se i hosté začali osmělovat. Do vedení šli jako první českobudějovičtí, když v čase 7:30 napřáhl od modré Filip Novák a rána proletěla Škarkovi těsně nad lapačkou. Na to se domácí snažil okamžitě zareagovat. Nádherně vybídl Tomáš Vala ke skórování Lukáše Jindru, ale mezi kruhy mu při zpracování kotouč odskočil. Z pravé strany zahrozil Káník, který razantně vystřelil na Škarka, jenž byl pozorný a s ránou si poradil. Necelé dvě minuty před koncem se Dukla dočkala vyrovnání po skvěle sehrané akci na jejímž konci byl Matěj Vála, který se nemýlil a propálil puk za Ovsjannikovi záda. To bylo v první třetině vše.

Druhá třetina začala rychlou hrou nahoru dolů a nepřinesla mnoho šancí. Několikrát se dostali ke střele hráči Motoru, kteří měli mírně navrch, ale Škarek všechno bez problémů zlikvidoval. Změna nastala v čase 26:14. Domácí obrana špatně obsadila před brankou Michala Junku, který po nahrávce Vochozky protlačil puk za brankovou čáru. Hra pak chvílemi připomínala houpačku, když se přelívala z jedné strany na druhou. Škarek čelil několika dobrým střelám a zmatku před jeho brankou. Na Ovsjannikova se valil útok 3 na 1, ale se štěstím mu kotouč uvízl mezi betony. Víc druhá část nepřinesla a Motor po dvou třetinách vedl 2:1.

Třetí část byla divácky nejatraktivnější. Lépe do ní vstoupila Dukla, která šla odhodlaně za vyrovnáním. Po pár nahozeních vznikl zmatek před Ovsjannikovem, puk odskočil za branku odkud jej poslal Strnad na Musila a ten mohl vyrovnat, ale střela mu nesedla ideálně. Tlak domácích nabíral na síle, když přišlo oslabení ve třech a otěže měl ve svých rukou Motor. To by ale nesměl chytat Škarek, který celý zápas ukazoval, proč je vlastně jedničkou. Vytoužené vyrovnání přišlo v čase 53:40 - Jaroslav Musil ukázal rychlé nohy, když se ze středního pásma dostal až před Ovsjannikova, ale byl faulovaný a za následného trestného střílení se nemýlil. Od té chvíle Jihlava tlačila budějovické a zápas plynul do prodloužení. Necelé dvě minuty před koncem se však Tomáš Vochozka dostal do útočného pásma, vystřelil a Radim Škrdleta dorazil puk do sítě. Domácí poté zkusili hru bez brankáře, ale ta byla vzápětí využita Martinem Kašperem, který tak pojistil svému týmu vítězství a zisk tří bodů.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): My jsme chtěli dnes hlavně bodovat a myslím, že kluci k tomu tak i přistoupili. Osmapadesát minut to vypadalo, že bychom utkání mohli na svoji stranu strhnout. Opět jsme měli několik nevyužitých šancí, koncovka nás hodně trápí a samozřejmě taky v každém zápase si někteří hráči neodpustí individuální chyby, které nás pak stojí body jako například dneska. Není to samozřejmě o jedné chybě, ale když si řekneme, že budeme hrát na jistotu, tak je třeba to plnit a v samém závěru zápasu hrát zodpovědně.

Roman Heindl (Motor České Budějovice): My jsme sem dnes dojeli s oslabenou sestavou. V týmu jsou kluci nemocní, zranění a navíc ještě během zápasu tři hráči odstoupili, takže jsme to měli složité. Dalo by se říct, že jsme po celý zápas byli malinko lepší týmem. V otázce nájezdu nás rozhodčí trochu poškodil, ale tým se zvedl, zabojoval a strhli jsme to utkání na svoji stranu. Klukům za předvedený výkon děkuji.