24.01.2013, Petr Kaše

MDO: JIH - CEB 2:3 - Z Jihlavy vezou mladší dorostenci tři body

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Mladíci Českých Budějovic se dokázali oklepat z jednoznačné porážky od Komety a z Jihlavy si vezou těsné vítězství. Výraznou měrou se na vítězství podílel Jan Bárta, který sám obstaral první dvě branky a u rozhodující trefy asistoval.

Začátek utkání jasně patřil hostům. Vytvořili si několik příležitostí. Jakub Jiřinec dostal puk před poloprázdnou branku. Jakub Škarek se však dokázal rychle přesunout k druhé tyči a střelu vyrazil mimo bránu. V sedmé minutě se opět blýskl gólman domácích. Střelu Martina Maška sice vyrazil jen před sebe, ale následnou dorážku už bezpečně přikryl lapačkou. Domácí se také dostali do gólové šance Richard Peschout nahrál Vladimírovi Oščádalovi, ale ten nedokázal překonat Kváču.

Po čtyřiceti vteřinách druhého dějství se prodral na bránu Tomáš Fencl a poslal přesnou přihrávku Janu Bártovi, který prostřelil Škarka - 0:1. Po pěti minutách se Ladislav Pospíchal uvolnil ve středním pásmu a prověřil pozornost Kváči. Domácí se dočkali vyrovnání ve dvacáté deváté minutě. V přesilové hře Tomáš Mejzlík nabil Ladislavovi Pospíchalovi. Střela Ladislava Pospíchala skočila až Kváčkovými zády - 1:1. Červenožlutí se dostali do vedení ve dvacáté minutě, Tomáš Mejzlík ujel po pravém křídle, jeho střelu švihem Kváča vyrazil a Lukáš Křížek dorazil střelu do horní poloviny brány – 2:1. Budějovičtí se z inkasovaných gólů rychle otřepali a dostávali se do gólových situací. Utkání vyrovnal Jan Bárta, který dorazil střelu Tomáše Fencla - 2:3. O minutu později se hosté mohli radovat potřetí. Jan Bárta vystřelil a jeho střelu tečoval za Škarkova záda Ondřej Šulek 2:3. V druhé třetině padlo pět gólů, a proto se odcházelo do šaten za stavu 2:3.

Třetí třetina začala ve velkém tempu. Hosté hráli velice tvrdou hru do těla. Domácí se snažili o vyrovnání, ale budějovická obrana jim nedovolila žádnou gólovou příležitost. Jakub Škarek ukázal svoje umění ve čtyřicáté šesté minutě rychlým přesunem od pravé k levé tyči a dokázal vyrazit puk mimo bránu. Martin Kadlec vyzkoušel pozornost Škarka od modré, ale to bylo vše, co hosté dokázali ve třetí třetině. V posledních pěti minutách se červenožlutí pokusili zatlačit hosty. Tuto poslední šanci na zvrat si překazili sami špatným střídáním a trestem pro příliš mnoho hráčů na ledě. Utkání tedy skončilo vítězstvím Budějovic 3:2.