22.11.2015, Richard Wagner (HBR)

MDO: HBR - CEB 1:5 - Mladší dorost zakončil základní část výhrou

HAVLÍČKUV BROD - Mladší dorostenci v posledním utkání základní části extraligy nezaváhali a připisují si na své bodové konto další tři body. Dovezené body jsou důležité, neboť play-off ještě není ztraceno a na konci nadstavbové části se každý získaný bodík bude hodit.

První třetina byla na obě strany vyrovnaná. Domácím však chybělo pověstné střelecké štěstí. Jihočeši měli v zakončení mušku přesnější. Po vyhraném buly se do kotouče opřel Matěj Fríd, který pokořil natahujícího se Arbelovského. Prostřední část se proměnila z domácí strany v horor. Ve 26. minutě ujely Budějovice do brejku dvou proti jednomu, Čížek našel na ose sprintujícího Martina Beránka, jenž utěšenou ranou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Minutu nato udeřili hosté v přesilovce. Diskutabilní faul-nefaul potrestal ranou z levého kruhu Šimon Kubíček.

Ten samý hráč ve 32. minutě udeřil podruhé. A znovu v přesilovce. Hned po vyhraném buly napřáhl Kubíček na levém křídle a po jeho pokusu na bližší tyč neměl Arbelovský čisté svědomí. Další početní převaha a další gól. Rozklad brodských nadějí na úspěch přiživil Michal Silný, který z poměrné vzdálenosti umístil touš mezi betony domácího muže s maskou. Domácí se dočkali první trefy v posledních minutách druhé periody. Teplý vyslal po pravém křídle Pejchala, který prohodil puk bekovi mezi nohami a Richard Cachnín z brankoviště zvedl touš nad Prušákův beton. Třetí třetina se víceméně dohrávala. Bruslaři neproměnili na jejím začátku dvě tutovky a v největší šanci hostů vychytal v jednapadesáté minutě Silného brankář BK.

Několik fotek ze zápasu zde.

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): Do zápasu jsme vstoupili dobře. Měli jsme nějaké šance, ale neproměnili jsme je. V první třetině jsme pak dostali jeden gól po chybě v našem obranném pásmu, kdy centr šel přes našeho centra, a dostali jsme na 0:1. Ale první třetina byla z naší strany dobrá, vyrovnaný hokej. Druhá třetina byla katastrofální, dostali jsme čtyři góly. Faulovali jsme, nestačili jsme se soupeřem bruslit. Ve třetí třetině se zápas už jen dohrával, oni asi kapku polevili. Zaslouženě zvítězili.
Roman Heindl (HC Motor České Budějovice): Dnešního zápasu jsme se trochu obávali. Věděli jsme, že se tady hraje těžko, a že budeme muset o body hodně bojovat. To se potvrdilo. Soupeř byl houževnatý, ale nám se povedlo ve druhé třetině zlomit jeho odpor čtyřmi vstřelenými góly, které přišly poměrně rychle po sobě. Třetí třetina už spíše z povinnosti dohrávala. Každopádně jsem rád, že jsme to zvládli, protože máme oslabenou sestavu. Předpokládám, že takové zápasy nás budou posouvat dál a budeme získávat body.