21.12.2017, Adam Pavlíček

MDO: CEB - LIB 2:1 po s.n. - Motor přehrál v těsném utkání Bílé Tygry v nájezdech

Českobudějovičtí hráči sehráli na první ledové ploše v Budvar aréně utkání proti Liberci. Šance měly oba týmy, po základní hrací době ale proměnily jen jednu z nich. V prodloužení jsme neviděli žádný gól, a tak se šlo do nájezdů. V nich Motoru vystřelil výhru Tomáš Hanák.

První šli do útoku hosté. Střela Kollerta ale byla zablokována jedním z domácích obránců. Další dobrá akce Bílých Tygrů nastala tehdy, když Vojtěch Duschka poslal od modré čáry dobrý projektil, který navíc schoval, ale Korytar proti němu zaklekl včas a vyrazil ho. I do třetice šla šance na stranu Libereckých, a tentokrát nezbývalo ke gólu vůbec mnoho! William Pray se ocitl před domácím brankářem zcela sám, ale z bekhendu orazítkoval jen tyč. I Motor měl v první třetině své šance, ty ale taktéž zůstaly nevyužity.

V samém začátku druhého dějství mohl Bílé Tygry poslat do vedení Adam Měchura, který ale nedokázal z těsné blízkosti usměrnit kotouč za záda strážce domácí svatyně. O něco lépe si za chvíli počínal Vojtěch Strnad, který z úhlu dokázal Jakuba Korytara neomylně propálit a bylo to 1:0 pro hosty. Srovnat stav mohl Yahor Hrakholski, jenže domácí útočník sám před brankářem neuspěl. Vůbec první početní výhodu diváci v Budvar aréně viděli až po polovině zápasu. Ta šla na stranu domácích. V přesilovce přebral puk na útočné modré čáře Matouš Masopust, čímž se dostal do samostatného úniku, který proměnil přesným zasunutím kotouče mezi betony Čeňka Krátkého. Po druhé periodě tedy byl stav v Budvar aréně vyrovnaný 1:1.

Do vedení mohl poprvé v zápase poslat Motor Dominik Brouček, avšak jeho pokus, který směřoval do horního růžku, nakonec skončil mimo. Následně byl vyloučen Tomáš Hanák a v následné přesilové hře bylo na ledě rušno. Nejprve mohli opět na jednobrankový odstup odskočit hosté. Lukáš Nezbeda poslal parádní pas na najíždějícího Jakuba Šedivého, ten ale v dobré pozici zasunout kotouč za brankovou čáru nedokázal. Ještě v téže přesilové hře se mohli radovat také Českobudějovičtí. David Kašpar ale v úniku dva na nikoho promáchl na vzdálenější tyči kotouč a skóre se tedy neměnilo. Ke konci základní hrací doby Motor přežil oslabení a šlo se tedy do prodloužení.

V pětiminutovém prodloužení pět na tři měl o něco výraznější šance domácí celek. Konkrétně to byl František Schwartz, který mohl Českobudějovickým vystřelit výhru. Dvakrát se natlačil před branku a pokaždé mířil k bližší tyči. Jednou ho liberecký gólman dobře vychytal a podruhé nezamířil mezi tři tři tyče. Na oba celky tedy čekaly nevyzpytatelné nájezdy. V nich se nakonec mohli radovat svěřenci Radka Kampfa. Vítězný nájezd zaznamenal Tomáš Hanák.

Radek Kampf (České Budějovice): Z naší strany to bylo dobré utkání, pokud zhodnotím zápas celkově. Soupeř ukázal svou kvalitu. Má skvělý přechod do protiútoku, což nám ze začátku dělalo potíže. Přečíslovali nás. Ale srovnali jsme se s tím a myslím, že jsme v druhé třetině mohli dvakrát rozhodnout. Jsem rád, že i v prodloužení jsme si vytvořili tři velmi dobré šance. Nájezdy jsou už poté kdo z koho, v nich jsme byli ale lepší.