02.01.2016, Filip Kortus

MDO: CEB - KOM 7:2 - Skvělý výkon přinesl tři body

Od úvodních minut si šel mladší dorost za vítězstvím a po velmi dobrém výkonu bral s Kometou Brno tři body. Utkání se zlomilo ve druhé třetině, která skončila poměrem 3:0 pro Budějovické. Další utkání čeká mladší dorost už zítra na ledě Havlíčkova Brodu.

Kometa přijela na utkání o první místo ve skupině D bez dvou opor. Útočníka Adama Gajarského a obránce Libora Zábranského. Českobudějovičtí nastoupili v kompletní sestavě s Danielem Svobodou v brance. Od úvodních se hrálo vyhrocené, svižné utkání s velkým množství šancí na obou stranách. První velkou možnost měl hostující bek David. Byl osamocen před Svobodou, ale trefil pouze jeho beton. Krátce po polovině první třetiny mohli domácí fanoušci poprvé jásat. Po hezké akci se efektivním bekhendovým zakončením prosadil Matěj Toman - 1:0. Vyrovnat se Kometě podařilo v první přesilové hře utkání. Ovšem Maxim Čajkovič dle sudích měl hokejku příliš vysoko, a tak si na první branku v zápase musel počkat. Nemusel čekat dlouho, jelikož o pár minut později se po chybné rozehrávce Motoru prosadil krásnou střelou – 1:1.

Druhá třetina rozhodla o celém utkání. Vše odstartoval akcí korunovanou brankou Martin Beránek - 2:1. Třetí branka na sebe nedala dlouho čekat. Po minutě a jedenácti vteřinách se z dorážky prosadil Jiří Egert - 3:1. V druhé desetiminutovce se hra pořádně vyostřila. V přesilovce Jihočechů zahrozil Svoboda, na druhé straně pohrdal ve velké šanci Beránek. Obrovskou šanci na snížení měl v poslední minutě hostující kanonýr Čajkovič, jenže skákající puk netrefil. A tak Budějovičtí přidali čtvrtou branku. Prosadil se Filip Houdek - 4:1.

Třetí třetinu začal Motor zkušeně a soupeře k ničemu nepouštěl. Naopak sám přidal pátou branku. Svoboda našel volného Vaculíka, který pohotově zvýšil – 5:1. Šestý gól vstřelil v oslabení Matěj Toman - 6:1. Talentovaný útočník se dočkal i hattricku, když našel dírku nad lapačkou Pletichy – 7:1. Kometa dokázal už pouze snížit zásluhou Svobody - 7:2. Motor si tak připsal tři body po krásném utkání.

Několik fotek ze zápasu zde.

Ladislav Kolda (CEB): Na tento zápas jsme se těšili, protože na konci uplynulého roku se nám podařilo vyhrát tři zápasy za sebou a podařilo se nám na Brno bodově dotáhnout. Tak jsme věděli, že toto utkání je soubojem o vedoucí pozici v naší tabulce. Myslím si, že to byl dobrý zápas, ale musíme objektivně uznat, že Brno přijelo bez svých opor, které nás v minulých zápasech porazily. Nicméně to nic nemění na skutečnosti, že jsme hráli zodpovědně. Zápas jsme si rozehráli dobře, mrzel nás ten první inkasovaný gól po individuálním zaváhání v obranné činosti. Stav 1:1 byl ale dobrým vkladem do dalšího průběhu zápasu. Postupem času jsme Brno přehráli, prosadili jsme se střelecky, z čehož máme radost, že jsme v posledních zápasech nastříleli poměrně dost branek. Doufáme, že nám střelecká forma vydrží a dnešní výhru potvrdíme zítra v Havlíčkově Brodě.

David Pazourek (KOM): Po první třetině, ve které nás Budějovice přestřílely, byl pro nás stále ještě přijatelný stav 1:1. Ve druhé třetině nám domácí odskočili na rozdíl 3 branek, naše hra se sesypala a třeti třetina už byla z naší strany velmi špatná.