18.01.2015, Filip Kortus

MDB: HBR - CEB 4:2 - Havlíčkův Brod potvrdil roli favorita

První kolo nadstavbové části nevyšlo mladšímu dorostu B podle představ. Na ledě silného Havlíčkova Brodu prohráli 2:4, kdy v zápase vedli jenom jednou a to 1:0. Svěřenci Filipa Turka měli příležitosti na zdramatizování utkání, neproměnili je a z havlíčkobrodské Kotliny si neodvezli ani bod.

K prvnímu kolu nadstavbové části o postup do ELIOD extraligy mladšího dorostu vyjeli hráči Motoru k vedoucímu celku Havlíčkova Brodu. Čekal na ně velice těžký zápas, soupeř totiž mocně usiluje o postup do vyšší soutěže. Start zápasu ale vyšel lépe českobudějovickým hokejistům. Hned zkraje utkání měl Holý dobrou příležitost, tu ještě Folvarovský pokryl. V 7. minutě už ale domácí brankář kapituloval. Jiří Egert vybojoval kotouč pro Matyáše Holého , který střelou nad lapačku otevřel skóre utkání - 0:1. Po inkasované brance převzali taktovku nad utkáním domácí hráči. Už o necelé dvě minuty později srovnal stav utkání Teplý - 1:1. Do konce třetiny se první celek tabulky dostal do vedení. Jan Petržílek otočil stav utkání ve prospěch svého týmu - 2:1.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe Havlíčkobrodským. Vaculíkovo vyloučení potrestal v přesilové hře Václav Piskač - 3:1. Následná hluchá pasáž utkání nenabídla žádné šance, k více střelám se dostali domácí. Všechny pochytal pendl z A týmu - Pavel Vokůrka. Snížení na 3:2 se Jihočechům podařilo zásluhou Jiřího Egerta . Gól do šatny vrátil akci Motoru zpět do hry.

Rozhodující třetina nabídla mnohem více hokejových akcí a šancí, než ta druhá. Nepříjemnou střelou se prezentoval Antonín Řepa, dvakrát zakončoval Holý jenom do Folvarovského. Rebelové si vzali dvoubrankový náskok zpět. Radim Pejchal prostřelil Vokůrku ostrou střelou - 4:2. Šanci na snížení měli Jihočeši v dvojnásobné přesilovce, kapitán Václav Šindelář ve velké šanci selhal. Do konce zápasu si Rebelové pohlídali dvoubrankový náskok, Českobudějovičtí si tedy z Kotliny neodvezli ani jeden bod.