20.09.2002, Jan Herbe

LIB-CEB 4:1: Budějovičtí se vracejí s další porážkou

České Budějovice po porážce v Pardubicích podlehli i v Liberci. Bílí Tygři se tak mohou radovat z prvního domácího extraligového vítězství. V bouřlivé atmosféře byli domácí jasně lepším týmem. Budějovice poslal do vedení v úvodní třetině při vlastním oslabení Peter Bartoš, pak již ale skórovali jen domácí.
L i b e r e c (od redaktora hcbilitygri.cz) - Do utkání vstoupili aktivně domácí, ale dopouštěli se zbytečných chyb, které hosté ještě nevyužili. Tygři měli šanci odpovědět na nápor Jihočechů v přesilovce. Aniž by se jim podařilo založit souvislou přesilovkovou akci, vypíchl v šesté minutě kotouč Peter Bartoš a sám svou individuální akci s přehledem zakončil. Domácí se snažili o rychlé srovnání skóre, ale útočné akce kazily drobné nepřesnosti. Z jedné takové nenápadné akce přihrál Kropáč najíždějícímu Michalu Strakovi a ten přízemní střelou k tyči srovnal na 1:1. V následujících minutách se hra kouskovala. V 15. minutě se pokoušel prosadit Štrba, ale dobře chytající brankář Falta s přehledem nebezpečnou situaci zlikvidoval. Závěr první třetiny dohrávali Tygři v oslabení.

Hosté v úvodu druhé části chtěli zužitkovat nabídnutou přesilovku, ale domácí obrana odolávala. Až v 5. minutě dal o sebe vědět první útok Bílých Tygrů, kdy přes obránce nebezpečně střílel Vítězslav Jankových. V dalším průběhu se na obou stranách často vylučovalo. Jednu z nabídnutých přesilovek Bílí Tygři využili. Časomíra ukazovala dvacátou devětadvacátou zápasu, když Václav Novák překonal brankáře Hudáčka. Puk se zastavil těsně před brankovou čarou, do prázdné branky jej ale pohotově zavěsil osamocený Jan Plodek - 2:1. Po druhém gólu začali Bílí Tygři vystrkovat ještě víc své drápy a neustále ohrožovali branku Vladimíra Hudáčka, ten však stále odolával. Budějovičtí spoléhali na rychlé útočné výpady, které s vypětím sil likvidoval Falta. V závěrečných minutách druhé třetiny se do tří šancí dostal Kropáč, následovali ho kolegové z prvního útoku Musil a Jankových, všichni si ale na Hudáčkovi vylámali zuby.

V závěrečné třetině se hra přelévala od branky k brance. Ve 47. minutě poslal Rozsíval na modrou pěkný pas Vítězslavu Jankových, pro kterého už nebyl problém zavěsit - 3:1. V dalším dějství hosté končili své šance na vynikajícím Pavlu Faltovi. V 57. minutě se nechal vyloučit Krstev, hosté si vzali oddechový čas a po něm se pokoušeli usadit v útočném pásmu. To jim ale nevyšlo, protože zbytečně fauloval Štrba. Při hře čtyři na čtyři odvolali hosté brankáře a pokoušeli se hrát power play. Budějovičtí pokazili přihrávku ve středním pásmu, té se zmocnil Robert Pospíšil, do otevřené obrany nahrál Stanislavu Procházkovi, ten posunul před prázdnou branku Václavu Novákovi, pro kterého již nebyl problém upravit na konečných 4:1 pro domácí.

Josef Jandač (Liberec): Utkání jsme ale nezačali dobře, Bartoš potrestal naši chybu při přesilovce. Naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat. Ve druhé třetině jsme si dobrým pohybem vytvořili tlak, vstřelili jsme ale jen jednu branku. Ve třetí části jsme se vrátili ke hře na čtyři pětky a zvýšili skóre. Po třetím gólu jsme už jen chtěli neudělat zbytečnou chybu a výsledek udržet.

Jaroslav Liška (České Budějovice): Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale soupeře jsme nechali snadno vyrovnat. V poslední třetině již hrál Liberec to, co mu stačilo. Nepodali jsme ale dobrý výkon, s ním se vyhrávat nedá. Doufám, že se z tohoto utkání v dalších zápasech poučíme.