02.08.2011, Petr Novotný

KLA - CEB 4:1 - Úvod přípravy Jihočechům nevyšel

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejistům HC MOUNTFIELD první utkání přípravy nevyšlo. Na ledě Kladna zaspali začátek střetnutí a po dvou minutách už prohrávali nula dva. Jihočeši se nezvedli. V desáté minutě dostali další gól. Vedení si domácí drželi a v poslední třetině ho ještě navýšili o jeden přesný zásah. Čestný úspěch si na straně hostí připsal osm minut před koncem Václav Pletka.

K prvnímu utkání letošní přípravy zajížděli budějovičtí hokejisté na led Kladna. V dobrém na něj určitě vzpomínat nebudou a to především na úvod vzájemného střetnutí. Než se totiž Jihočeši stačili rozkoukat, prohrávali o dva góly a třetí už se vezl dále.

Jihočeši nastoupili v obraně bez několika stabilních opor. Chyběli například Novák nebo Vydarený a naopak šanci dostali noví hráči jako Lukačovič, Kranjc nebo mladíci Vrablím, Semrád a Klement. Nesehranost v obranných řadách byla znát a už po pětadvaceti vteřinách se dostal do zakončení Jan Eberle a bezpečně dovezl puk do branky – 1:0. Ještě ani nedozněli sirény a domcí hráči už se znovu radovali. Brakář Kovář tentokrát nestačil na další důrazný průnik Marka Hovorky, jenž využil dalšího nedorozumění v jihočeské obraně – 2:0. Hosté těžko vyrovnávali hru. Rozhodně jim k tomu nepomohla ani řada vyloučení, díky kterým se domácí dostávali do tlaku. Jednu početní výhodu využil v 11. minutě Vítězslav Bílek, jenž se svými spoluhráči vyšachoval obranu a skóroval za záda bezmocného Kováře – 3:0. První třetina pro hosty opravdu nebyla povedené a že nešli do šaten ještě s větším přídělem, za to mohou děkovat především Jakubu Kovářovi. V poslední velké šanci Kladna zastavil nájezd Lukáče.

O přestávce se hráči HC MOUNTFIELD trochu oklepali. Vyslechli taktické pokyny a druhou třetinu sehráli lépe. Ve 22. minutě se dostal k první vážnější střele hostí Vrablík a asi největší šanci druhé třetině zakončil střelou do tyče centr první útočné formace Michal Mikeska. Běžela 32. minuta a pokud chtěli on i jeho spoluhráči se stavem něco udělat, měli největší čas. Jenže se to nepovedlo.

A tak přišla třetí třetina. V ní se hosté branky stále nedočkali, tak znovu udeřili domácí. Po další pěkné kombinační akci stál na jejím konci Lukáč a do prázdné branky doklepával – 4:0. O osudu zápasu bylo rozhodnuto a Jihočeši se dočkali čestného zásahu až v 53. minutě, když se dokázal prosadit Václav Pletka - 4:1. To už bylo ze strany obou celků vše a z prvního vítězství v přípravě se radovali hráči Kladna.