MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.08.2020, Filip Ardon, Marek Baloun

KLA – CEB 3:8 - Devastace od prvních sekund přinesla další tři body

Výjezd na Kladno se Motoru extrémně vydařil. Miroslav Holec už jedenáct sekund po úvodním buly nastartoval jihočeskou kanonádu, kterou také v 60. minutě na číslici osm ukončil. Zápas, který po celou dobu provázely velmi silné emoce, tak Budějovicím přináší další tři body a tím pádem i druhé místo v prozatímní tabulce skupiny Generali Česká Cupu za pražskou Spartou.

Za Motor se premiérově postavil do branky Jiří Patera, poprvé do turnaje naskočili obránci Plášil a Pavel. A dres Motoru navlékl do zápasu poprvé i Miroslav Indrák.

Rytíře po dobře zvládnutém zápase proti pražské Spartě nečekalo na ledě příjemné uvítání. Z časomíry se odkrojilo pouhých jedenáct vteřin a Andrej Košarišťan už lovil kotouč z branky. Hosté se po úvodním vhazování dobře dostali do pásma a Miroslav Holec zakončoval na levé straně do odkryté klece – 0:1. Domácí se mohli vrátit do hry v přesilové hře, při té však nebezpeční nebyli. O mnoho úspěšnější vzápětí nebyli ani Jihočeši, dlouho je to ale mrzet nemuselo. Už za plného počtu hráčů na ledě dostal na pravém kruhu nabito Martin Beránek, který se ranou z první nemýlil – 0:2. Kladenští měli ve zbytku třetiny ještě dvě dobré možnosti, pokaždé jim ovšem chyběla potřebná trocha štěstí.

V úvodu druhé části byl k vidění vyrovnaný hokej, bohužel pro domácí si ale Rytíři nadále příliš nerozuměli se svými přesilovkami. Po šesti minutách pak navíc byli nedůrazní v defenzivě a přišel trest. Pavel Pýcha dostal puk zpoza brány mezi kruhy a zakončil naprosto přesně – 0:3. Uběhlo navíc jen 38 sekund a pro domácí bylo ještě hůř. Ondřej Slováček vypálil z vrcholu pravého kruhu a Martin Beránek nabídl svoji hůl ideálně na teč – 0:4. Za Rytíře nastartoval zajímavou akci Nicolas Hlava, Tomáš Pitule však v dobré pozici selhal. To hosté nakládali se svými šancemi nadále skvěle. Vít Christov dostal puk tři minuty před sirénou na levý kruh a vystřelil naprosto přesně – 0:5.

V prvních vteřinách třetí části museli mít Rytíři pořádné deja vu. Tentokrát ale inkasovali „až“ po třinácti vteřinách. Marek Račuk si před brankou nechal přizvednout hokejku a Matouš Venkrbec z bezprostřední blízkosti navýšil – 0:6. Středočeši se ale nakonec branky také dočkali. Martin Kehar zastavil akci soupeře, pronikl po pravé straně až před branku a přihrál Ondřeji Bláhovi, který přidal svoji druhou trefu v přípravě – 1:6. Další snížení mohl obstarat po individuální akci Nicolas Hlava, po jeho neúspěšném pokusu však zavládla radost na druhé straně. Karel Plášil se dostal do úniku a nezaváhal – 1:7. Po nepovedené rozehrávce gólmana Patery, který se srazil se svým spoluhráčem, pak Jakub Hajný naservíroval puk před odkrytou klec Tomáši Urbanovi a ten nezaváhal – 2:7. Zpestření posléze obstaraly vyhrocené emoce, když u kladenské lavičky shodily rukavice hned tři dvojičky. Z kladenské strany nechyběli v pěstních soubojích Jakub Hajný, Josef Zajíc a Ondřej Mikliš, budějovické barvy hájili Michnáč, Karabáček a Niklas Pavel. Českobudějovičtí byli navíc dál nedisciplinovaní a tentokrát už trest přišel. Tomáš Urban dostal puk mezi kruhy a využil výhodu pěti proti třem – 3:7. Půl minuty před koncem pak stanovil konečné skóre ranou z pravé strany Miroslav Holec – 3:8.

Ohlasy po zápasu

Aleš Totter, ČEZ Motor České Budějovice: V pondělí a úterý jsme hráli s dvěma extraligovými týmy a sem jsme jeli poprvé k soupeři, kterého bychom měli porazit. Říkali jsme si, že se budeme soustředit na dobrý start a to se nám povedlo. První gól hodně určil první třetinu. Jsme spokojení s první polovinou zápasu, pak už jsme měli hodně ztrát kotoučů a spoustu chyb, které si musíme ukázat. Jsme ale samozřejmě rádi, že jsme nastříleli osm gólů a zvýšili si sebevědomí. Je to ale jenom příprava. Kladno mělo úplně jiný program, ještě dnes ráno trénovalo dvoufázově, takže určitě nelétáme s hlavou v oblacích. Jsme rádi, že jsme ve hře o postup. Příští týden máme další tři zápasy a uvidíme, kam se v poháru dostaneme. Z tohoto týdne bereme šest bodů a jsme rádi, že jsme tu dnes vyhráli větším rozdílem.

Jan Kregl, Rytíři Kladno: Už první střídání ovlivnilo ráz zápasu. Chtěli jsme zopakovat nasazení a výkon ze zápasu proti Spartě a chtěli jsme tento trend udržet. Samozřejmě jsme předpokládali, že po nás Budějovice půjdou a budou hrát aktivní forčeking. Hned v prvním střídání jsme jim nahráli a trochu nás to sestřelilo dolů. Na druhou stranu je to pro nás příprava a máme náročný program. Do půlky zápasu jsme nebyli schopní navázat na pohyb Budějovic, které byly rychlejší a na všechno měly víc času. Navíc dělaly lepší rozhodnutí. Myslím, že rozhodla hra v obranném pásmu, kde soupeř udělal víc dobrých založení pod tlakem. My jsme na to nebyli schopní reagovat. Pak se stalo to, co se stalo, což k hokeji patří. Nás mrzí, že jsme dostali osm gólů, ale musíme udělat další krok dál. Je to začátek přípravy a my chceme pokračovat ve výkonech jako proti Spartě. Tentokrát jsme udělali chyb víc, i když myslím, že jsme si možná zasloužili dát víc gólů. Soupeři musíme pogratulovat.

Sociální sítě

19. narozeniny dnes slaví útočník Pavel Novák. Přejeme všechno nejlepší! ??

Na našem webu přinášíme rozhovory i s hráči z minulosti Motoru, protože je co si připomínat. Posledním respondentem byl bývalý...

Jsme zpět online a rovnou nabízíme rozhovor s jedním z objevů sezóny, útočníkem MATĚJEM TOMANEM: hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

''Máte web? A mohla bych ho vidět?'' Stejně jako skoro všem ostatním klubům (zdravíme do @hcvitkovice) nám nefunguje náš web...