30.10.2009, Oliver Sálus

Juniorka selhala v závěru, ze Sparty odjíždí s prázdnou

Zápas v pražské TESLA ARENĚ se pro budějovické juniory od začátku vyvíjel pozitivně, když už ve čtvrté minutě vedli zásluhou Vladimíra Zvoníka. Rozhodující pro 19. kolo Noen Extraligy ovšem byla třetí třetina, kdy Sparta vývoj třemi góly otočila a zvítězila 4:2. Mountfield tak ani napotřetí nedokázal zvítězit.

Utkání začalo v ostrém tempu. Sparta se usadila v útočném pásmu a ostřelovala branku soupeře. Ve čtvrté minutě se však potvrdilo pravidlo „nedáš-dostaneš“ Sparta pozapomněla bránit a to se jí nevyplatilo. Gólový účet zápasu otevřel Vladimír Zvoník. Pozdější šanci na zvýšení náskoku v podobě přesilové hry hosté nevyužili. Domácí junioři začali být důslednější v defensivní činnosti a dopouštěli se minima chyb. O několik minut později si přesilovou hru vyzkoušela také Sparta, taktéž však gól nezaznamenala. Ve 14. minutě obrovskou příležitost prováhal Luňák, který nastupuje mimo jiné v prvoligovém Berouně. Druhou přesilovkovou příležitost už se Spartě povedlo využít. Do přečíslení se dostal Petr Kafka, který precizně předložil puk zakončujícímu Davidu Půnovi. V první třetině domácí svého soupeře podcenili, do útočení se vrhali příliš bezhlavě, čehož hosté dokázali využít. Spartě se nakonec povedlo v přesilovce vyrovnat.

Domácí začali druhou část opět velmi útočně. Zabydleli se v útočném pásmu hostí a pravidelně zaměstnávali brankáře Hnízdila. Ve 27. minutě zaznamenal světlou chvilku hostující tým. Vypálil Dietz, jeho střelu však Novotný v kleci domácího týmu pouze vyrazil před sebe. Tam už se o puk pohodlně postaral Josef Rezek. Budějovice se tak podruhé v zápase ujaly vedení. Od gólového momentu měli hosté více ze hry, brankář Novotný však několikrát podržel svůj tým. Další přísun práce dostal ve 37. minutě, kdy hosté hráli dvojnásobnou přesilovou hru. Domácí ale skvěle bránili, a tak se hra postupně přesunula na druhou stranu k brance Hnízdila. Začínající tlak Sparty naneštěstí přerušila siréna, oznamující konec druhého dějství.

A pohledný hokej pokračoval dál. Domácí navázali na svůj tlak z předchozí třetiny a podařilo se jim vyrovnat. Ve 43. minutě po skrumáži před brankou dorazil puk do odkryté branky Jiří Chára. A Sparta v útočení nepolevovala. V 52. minutě domácí zvrátili utkání ve svůj prospěch. Pohotovou dorážkou baseballovým způsobem otočil skóre ve prospěch domácích Lukáš Žálčík. Minutu před koncem si hosté vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře. Z lavičky domácích přišel pokyn „všechno ven.“ Domácí vyhráli vhazování, před prázdnou branku dovezl puk Kafka a k doklepnutí ho předložil Lukáši Luňákovi. Sparta tak nakonec napínavou bitvu zvládla a získává cenné body do tabulky.