03.03.2022, Michal Špírek, Lukáš Belech

Junioři v Litvínově padli gólem z poslední minuty

Už jen opravdový zázrak by mohl zachránit juniory od pádu z extraligy. Po prohře v Litvínově 3:4 zbývá juniorce odehrát sedm zápasů, na příčku zajišťující baráž v současné chvíli ztrácí osmnáct bodů.

V prvních šesti minutách bylo střelecky aktivnější mužstvo domácích, ale byli to hosté, kdo v sedmé minutě otevřel skóre. Konkrétně poslal českobudějovické hokejisty do vedení Matouš Masopust, který při svém zakončení zužitkoval velké množství prostoru a brankáři Davidu Čermákovi svižnou střelou zápěstím nedal šanci. Ve 12. minutě ukázal všem své obranné umění Jiří Háva, který přes sebe ukázkovým bodyčekem přehodil jednoho z hostujících útočníků.

Na začátku druhé třetiny nasadili domácí hráči vysoké tempo, za což byli odměněni vyrovnávací brankou Davida Skuhrovce. Tlak neustával a hosté byli pod palbou několika střel. Nejprve tvrdě vypálil Ondřej Baláž a zanedlouho šli do přečíslení dvou na jednoho Skuhrovec s Maštalířským, ale ani jedna šance brankou neskončila. Skóre se měnilo až ve 31. minutě, kdy Ondřej Baláž dlouhým pasem skvěle našel volného Matěje Maštalířského, který v úniku prostřelil z pravého kruhu Dominika Ludvíka. Ke slovu se však ve 33. minutě dostal kapitán jihočeských mladíků Jiří Remta, jehož střela se opřela o tyč Čermákovy svatyně, pro kterého bylo těžké se zacloněným výhledem včas zareagovat. Vedení vrátil domácím ještě před koncem druhého dějství obránce Jiří Háva, který si s pukem vybruslil až těsně před brankáře Ludvíka, odkud vymetl pravý horní roh soupeřovy branky. Ve 39. minutě se naskytla domácím dvouminutová přesilová hra pěti proti třem. Hosté ale navýšení vedení domácích odmítli.

Ve 45. minutě vrátil Jihočechy do hry Jaroslav Pouzar, jehož střela prošla i díky lehké teči jednoho z obránců až za Čermákova záda. O chvíli později mohli jít hosté do vedení, ale litvínovský brankář nenechal Matouše Masopusta ze samostatného úniku skórovat. O výhře domácích mohl v 58. minutě rozhodnout rozjetý Jan Vopat, který sice bez zaváhání prokličkoval budějovickou obranou, avšak na Ludvíka nevyzrál. To se povedlo až v čase 59:20 Lukáši Stehlíkovi s Timem Danielčákem, kdy druhý jmenovaný úspěšně dorazil střelu spoluhráče do branky hostů a zařídil chemikům důležité tři body.

Radek Šíp (trenér): „Důležitý zápas pro nás, jako každý teď. Po nervózním začátku jsme zase dostali první gól. Dneska rozhodla velká bojovnost. Kluci byli asi trochu nervózní a neproměnili přesilovku pěti proti třem. Nic nám nehrálo do karet, ale bojovali jsme až do konce, kdy jsme v poslední minutě rozhodli o důležitých bodech pro nás, takže doufejme, že to půjde dál a bude dobrý konec sezony.”

Karel Herr (trenér): „Dnes to pro nás bylo dost důležité utkání, kde jsme to drželi. Řekl bych, že to bylo vyrovnané utkání. Bohužel jsme v poslední minutě udělali zbytečnou chybu a soupeř ji potrestal.”