MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.12.2022, Michal Špírek, Matěj Sousedík

Junioři si v boji o první místo poradili se Slavií

V přímém souboji o první místo Motor vyhrál vysoko 5:1 na Slavii. Jihočeši dovolili domácím jediný gólový úspěch až za stavu 0:5 v 56. minutě. Hattrickem se blýskl Daniel Hála. Mezi pěticí nejproduktivnějších hráčů soutěže je hned trojice motoráků: Petrásek, Hála a Vavřík.

Hned v úvodu domácí Václavík nadvakrát prověřil gólmana Cinku, ale ten si poradil. Ve 4. minutě se poprvé měnilo skóre. Eremiáš vybojoval puk a předal ho Adamu Turkovi, jehož střela propadla Pittrovi výstrojí a skončila v síti. V 7. minutě ujížděli v přečíslení 2 na 2 Holaník s Vosmíkem. První jmenovaný nakonec celou akci zakončil, ale Cinka jeho ránu vyrazil do rohu. V 10. minutě ujel sám při vlastním oslabení na Cinku domácí Curran, ale brankář Motoru jeho záměr o kličku přečetl a zasáhl betonem. Přesně ve 12. minutě přihrál Kříženecký od mantinelu před bránu Skoupému, proti jehož ráně předvedl parádní semafor a sebral puk do lapačky. Posléze měli hosté štěstí, protože Kvasnička těsně před bránou nastřelil břevno. V 17. minutě dvakrát během sedmi sekund zahrozili domácí. Nejprve se Stejskal hezky protáhl až k bráně a přihrál na druhou stranu brankoviště Fibigrovi, kterého při zakončení vychytal betonem Cinka. Poté zvonila za Cinkou pro změnu tyč.

Ve 23. minutě zvýšil Motor svůj náskok. Gajdolín přihrál před bránu Danielu Hálovi, který s trochou štěstí procpal puk do brány. Ve 29. minutě využil Motor přesilovku a vedl už 3:0. Jokl chtěl vyhodit puk z vlastního obranného pásma, jenže to se mu nepovedlo a puku se na modré čáře zmocnil Willmann, který vypálil. Jeho střela skončila na tyči, odkud se puk odrazil na hůl Danielu Hálovi, který dorazil puk do odkryté brány. Ve 30. minutě ujel ve vlastním oslabení na Pittra Eremiáš, který zkoušel kličkou překonat Pittra, ale Pittr zasáhl betonem. Poté dostal Motor možnost přesilovky 5 na 3. V ní nejprve Hála ve 37. minutě trefil tyč. Ve 38. minutě už Motor tuhle výhodu využil. Na modrou čáru obdržel nahrávku Daniel Hála, který tvrdou ranou propálil Pittra a zkompletoval hattrick.

Do třetí třetiny vstoupili znovu lépe Jihočeši, kteří se ve 43. minutě dočkali další branky. V útočném pásmu se puku zmocnil Putz, a pak do mezikruží poslal kotouč Adamu Turkovi, který poslal puk za Pittrova záda. Pak dostal trest na 5 minut plus do konce utkání domácí bek Dráb, ale Slavia se dobře ubránila a oslabení zvládla. V 56. minutě se domácí dočkali alespoň čestného úspěchu díky gólu dorostence Maxmiliana Currana, který po přihrávce Holaníka mířil střelou tahem přesně nad Cinkův beton a překazil hostujícímu brankáři čisté konto. 55 sekund před koncem a jednu sekundu před koncem slávistické přesilovky trefil Tichý střelou ze strany tyč.
Ohlasy po zápasu

Vladimír Machulda (HC Slavia Praha):
Zápas se nám moc nepovedl. Myslím si, že ze začátku jsme hráli dobře, pak jsme dostali jednoduchý gól a nedokázali jsme vstřelit z našich šancí gól. Ve druhé třetině po tom druhém gólu jsme začali panikařit a začali jsme být nervózní a od té doby byly Budějovice lepší a přehráli nás. My jsme zase neměli sílu, abychom se do toho zápasu vrátili a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Sociální sítě

Dorostenci Motoru se opět zúčastní Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci!

Před 55 lety Motor po 5 sezonách postoupil zpět do ligy! Po výhře v Trenčíně vypukla na jihu Čech obrovská radost, v ten večer...

Právě dnes je to 55 let ode dne, kdy Motor dokázal po 5 sezonách konečně v roce 1968 postoupit zpět do nejvyšší soutěže! Po výhře...

REPORT ?? | Junioři porazili Porubu v druhém utkání 4:3 po prodloužení a vedou 2:0 na zápasy. ??