MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
16.09.2022, Michal Špírek, Michal Luxa

Junioři na úvod nedotáhli do konce dobře rozehraný duel s Chomutovem

První zápas a rovnou utkání s jedním ze soupeřů, se kterým se České Budějovice chtějí prát o postup do extraligy juniorů. Motor začal dobře, po první třetině vedl 2:0, převahu i měl i ve druhé třetině, jenomže branku nepřidal. Piráti zabrali v posledním dějství a obrátili skóre na konečných 2:4.

Utkání začalo poněkud nervózně a hlavní sudí musel hned třikrát trestat nedovolený zákrok. Až ve dvanácté minutě se skóre zápasu poprvé pohnulo! Na přihrávku Michala Kříže si počkal Adam Sochor, jehož pokus skončil v chomutovské kleci – 1:0. O pět minut později na svého spoluhráče navázal Adam Turek, a tak České Budějovice vedly už 2:0.

V pětadvacáté minutě musel předčasně pod sprchy Adam Žižka, jenž trefil soupeře do oblasti hlavy a krku, čímž nabídl Jihočechům pětiminutovou přesilovku.

Do třetí třetiny nastoupil lépe Chomutov, který po necelých třech minutách snížil. Kapitán Jan Vostiňák přihrál na Jana Rindoše, jehož zakončení skončilo v českobudějovické síti – 2:1. O čtyři minuty později se ujalo zakončení Dominika Mišovice, jemuž se povedlo vyrovnat na 2:2. V čase 47:12 došlo k faulu Matěje Gajdolína a pro podražení nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. Avšak Piráti nabídnutou možnost k otočení stavu nevyslyšeli. Ovšem přece jen misky vah převážili na svou stranu. Ve dvaapadesáté minutě hrály České Budějovice zkrácenou přesilovku, při níž inkasovaly. Chomutov poslal poprvé do vedení Šimon Klobouček – 2:3. V závěru zápasu si vzal trenér Jihočechů oddechový čas, ovšem místo vyrovnání přišla další trefa Severočechů. Tři body jim třiatřicet vteřin před závěrečnou sirénou pojistil střelou do prázdné brány Martin Starý – 2:4.

Autor reportu: Michal Luxa

Ohlasy po zápasu
Karel Herr (trenér Motoru): "V prvním soutěžním utkání jsme v první a druhé třetině dominovali, měli jsme spoustu šancí. Poté z toho začaly pramenit chyby, soupeře jsme začali dostávat do hry. Ve třetí třetině jsme dostali hloupý gól, který soupeře nabudil a Chomutov nakonec dokázal utkání otočit na svou stranu."
Sociální sítě

Už je jasno. Juniorka Motoru narazí v semifinále na Chomutov. Přijďte Motor povzbudit do Budvar arény v neděli (12:00) a v...

Alexandr Remeš vydatnou měrou přispěl k postupu juniorů do semifinále. Přijďte nejen jemu zafandit v neděli a v pondělí ??

50. narozeniny slaví 2 bývalí hráči Motoru. David Smetana, v ČB 2 sezony, cca 40 zápasů, 1 gól, 8 bodů. Člen postupového týmu...

50. narozeniny dnes slaví hned dva bývalí hráči Motoru. David Smetana hrál v A týmu 2 sezony (1990-92), cca 40 zápasů, dal 1 gól...