07.03.2006, Tomáš Zetek, Aleš Koňařík

Junioři: VSE - CEB 3:4 p.p. - První čtvrtfinále pro Jihočechy!

V s e t í n - Juniorka HC České Budějovice vstoupila do čtvrtfinále play-off impozantně. Po vyřazení Zlína v předkole si vyšlápla v prvním vzájemném souboji na další valašský tým. Tentokráte jím byl obhájce titulu ze Vsetína. Jihočeši sice prohrávali už 0:3, ale ještě dokázali srovnat účet utkání. V prodloužení pak nasadil vítěznou třešničku na dort Jakub Matušík.

Zpravodajství ze zápasu je včetně videoreportáže!

Čtvrtfinále juniorské extraligy proti sobě svedlo týmy Vsetína a Českých Budějovic. Jihočeši, kteří v předchozím kole vyřadili Zlín, začali na vsetínském ledě zakřiknutě a první dvacetiminutovka patřila jednoznačně domácím.

video
Videoreportáž
(3 min. 40 sec, 19 MB, DivX)
Ti šli do vedení v přesilové hře, kdy Adam Buš zaclonil brankáři Kovářovi výhled a ten uviděl Ostrčilovu ránu od modré až za svými zády. Hruška následně nenápadnou ranou orazítkoval tyčku. S jedinou vážnější šancí hostů si dokázal poradit brankář Martin Štefl.

V 18. minutě dostali Vsetínští šanci hrát více než minutu ve dvojnásobné přesile a tu také suverénně proměnili. Kombinaci Ostrčila s Navrátilem završil ranou do odkryté branky Ondřej Hruška – 2:0.

Domácí vstoupili aktivně i do prostřední části, ve 24. minutě našel Dědek prudkým ale přesným pasem Buše, který byl v koncovce o krok před budějovickým obráncem a potřetí rozradostnil vsetínskou střídačku.

Otevřená obrana hostů skýtala příležitosti k brejkům, ve vlastním oslabení ohrozil po chybě v rozehrávce českobudějovických branku Marek Knebl, Haška následně vyslal skvostným pasem do úniku Dědka.

Ten ovšem na brankáře Kováře nevyzrál a jak se ukázalo, byl to zlomový moment zápasu. Hosté totiž postupně přebrali iniciativu a před vsetínskou brankou začalo být horko.

Obránce Klima ještě na Štefla nevyzrál, ale poté, co se Gulaš šikovně obtočilo kolem obránce Nováka, zamířil Slavík po jeho zadovce nekompromisně do horního růžku vsetínské branky.

Vsetínským mohl vrátil tříbrankový náskok Knebl, prováhal však vhodný okamžik ke střele. Zablýsklo se tak opět až na straně soupeře. Mezi kruhy nepokrytý střelec Matušík překonal Štefla ranou po ledě a hosté byli zpátky ve hře.

Ve třetí části se Vsetín zaměřil především na hlídání svého rázem hubeného náskoku a spoléhal především na brejky. Po Vondráčkově chybě vybídl Navrátil ke skórování Knebla, který však zamířil jen do Kováře. Centimetry pak od úspěchu dvakrát dělily dorážejícího Hrňu.

V 56. minutě však přišel pro domácí šok. Brilantní individuální akci se blýskl agilní útočník Gulaš a bekhendovou ranou nad Šteflovu vyrážečku zařídil prodloužení.

Opařený Vsetín, kterému zjevně ztěžkly nohy, se v něm vzmohl pouze na jedinou ránu z hole Knebla. V 64. minutě pak ještě ve středním pásmu napřáhl Matušík a jeho dalekonosná střela propadla Šteflovi mezi betony. Budějovice tak dokončily obrat a ujaly se v sérii vedení 1:0 na zápasy.

Domácí mohli jen zpytovat svědomí po ztrátě tříbrankového náskoku. Druhý zápas čtvrtfinále je na programu ve čtvrtek v Českých Budějovicích, případná odveta se odehraje v sobotu na Lapači.