17.09.2005, Tomáš Zetek, Ivana Paulová

Junioři: SPA - CEB 4:5 - O dalších bodech rozhodly přesilovky

P r a h a - Junioři z jihočeské metropole si připsali po dobrém výkonu další cenné extraligové vítězství. Tentokráte dokázali porazit loňského finalistu pražskou Spartu a to na jejím vlastním ledě. Velký podíl na výhře měl hráč A-týmu Martin Hanzal, který si stejně jako Milan Gulaš připsal za dvě branky a dvě asistence čtyři kanadské body.
Pražané začali náporem a hned v 5.minutě své snažení zúročili, když se po přihrávce Hertla trefil Jakub Krätzer – 1:0. Nedlouho na to odpověděly České Budějovice. To v 8.mintuě při přesilové hře ztratil bránící Drak hokejku, přes něj šla nahrávka od Ondřeje Předoty na Karla Vacha a ten jen doklepl puk do brány – 1:1. Hrál se důrazný a rychlý hokej. V dresu Sparty se ve velmi dobrém světle ukázal Martin Růžička. Ve 12.minutě měli Jihočeši další výhodu přesilové hry. Exsparťan Vach nahrával z levého rohu na modrou čáru na Milana Gulaše, ten z první přiťuknul puk na pravou tyč, kde číhal Martina Hanzala. Ten už dával touš do prázdné brány – 1:2. Inkasovaný gól Spartu znovu vybídl k aktivitě. Vlastně až do konce třetiny obstřelovali domácí českobudějovickou branku. Opakovala se scéna, kdy vystřelil obránce, brankář Jakub Kovář vyrazil puk před sebe nebo do strany, ale žádný Sparťan ho nedokázal doklepnout do odkryté klece. Vinou množství neproměněných šancí prohrála Sparta úvodní třetinu o jeden gól.

I druhou třetinu začali lépe Středočeši. Ve 25.minutě měli početní výhodu. V té po přihrávce Lukáše Handlovského puk na dvakrát dopravil do brány Martin Růžička – 2:2. Vyrovnaný stav dlouho nevydržel. Nejdříve byl vyloučen Kanov a za nedlouho si k němu na trestnou lavici přisedl spoluhráč Lukačovič. Přihrávkami na jeden dotek se Budějovice lehce dostávaly do dobrých střeleckých pozic. V čase 26:18 dal po křižném pasu od Gulaše gól Martin Hanzal – 2:3. Hrálo se nahoru dolů, i když domácí se dokázali častěji usadit v pásmu soupeře. Sparta měla trochu smůly v koncovce, ale i tak českobudějovický brankář chytal výborně. Ve 37.minutě dobře vybojoval puk Jiří Martinec, zavezl jej do pásma. Na druhém křídle mu najížděl Jakub Krätzer, který také přihrávku dostal, se štěstím obešel obránce a poslal puk Kovářovi mezi betony – 3:3. Do kabin se tak šlo za nerozhodného výsledku.

České Budějovice dostaly na úvod od Sparty další možnost ke skórování. Již vyloučeného Kloučka nenechal na trestné lavici samotného Kanov, a Jihočeši tak hráli další přesilovku pět na tři. Tu hosté nevyužili, ale ještě pokračovali v klasické přesilovce. Gólem skončila až akce po ose Hanzal – Matušík – Milan Gulaš, poslední jmenovaný střelou švihem vrátil hostům vedení – 3:4. O dvě minuty později, v čase 44:53 přišla chvíle Martina Růžičky. Na obranné modré převzal přihrávku od Lukačoviče. Pak už jen našlápnul, obkličkoval všechny hráče, co mu stáli v cestě, a nakonec si lehce poradil i s gólmanem – krásný hokejový moment - 4:4. Vyrovnaný výsledek reflektoval i dění na ledě. Bohužel pro domácí osudnou chybu udělali právě oni. V 53.minutě při hře čtyři na čtyři vystřelil z kruhu Milan Gulaš a brankář Neuvirth jeho střelu neviděl – 4:5. Sparta nedokázala znovu odpovědět a České Budějovice si tak z T-Mobile Areny odvezly 2 body.