28.01.2006, Jan Jonák, David Schlegel

Junioři: PLZ - CEB 4:4 - Branka v poslední minutě znamená bod pro Jihočechy

P l z e ň - Českobudějovičtí junioři na západě Čech dvakrát vedli, ale když se v 57. minutě prosadil podruhé v utkání plzenský ostrostřelec Martin Heřman, zdálo se, že odjedou s prázdnou. Nakonec však v přesilové hře znásobené odvoláním brankáře přece jen hosté dokázali vyrovnat. V čase 59:21 od modré čáry prostřelil všechno Jakub Černý.
Už v 1. minutě putoval na trestnou lavici Kepl, ale domácí se ubránili. Po vzájemném oťukávání nakonec udeřili ve 14. minutě, kdy vtipnou přihrávkou z vlastní třetiny mezi beky až na útočnou modrou našel Heršálek Martina Heřmana, který potvrdil vlastnosti střelce. Naznačil brankáři blafák a zasunul mu puk mezi nohy. Z vedení se však domácí radovali pouhé tři minuty, pak vyrovnal talentovaný budějovický útočník Ondřej Ježek.

Na začátek druhé části nebude rád vzpomínat plzeňský zadák Gajda, který inkasoval tvrdý úder, ale nakonec se po krátké pauze do zápasu vrátil. Ve 26. minutě byl vyloučen útočník Holub a Plzeň za jeho faul pykala. Už po 15 sekundách využil Matušíkovu přihrávku Michal Klíma a hosté vedli. Hrálo se vyrovnané utkání bez zjevné delší převahy kteréhokoliv z týmů a ve 34. minutě se domácím po zásluze podařilo vyrovnat. Po skrumáži před brankou dorazil puk do sítě Richard Kepl.

Do závěrečné třetiny vstoupili lépe hosté, když již po 86 vteřinách hry po zmatcích v plzeňské obraně překonal překvapivou střelou mezi nohama Halmošiho, který mezitím vystřídal Štelmacha, písecký odchovanec Tomáš Rod. Hokejisté Lasselsbergeru bojovali o vyrovnání a ve 49. minutě vypálil z křídla Jaroslav Hobl, gólman hostí měl zakrytý výhled a puk skončil v českobudějovické kleci. Domácí nakonec sahali po vítězství, když na konci 57. minuty získali vedení. V útočné třetině vybojoval puk u mantinelu Hajšman, přihrál puk před branku Martinu Heřmanovi, který si zopakoval situaci před prvním gólem - naznačil blafák a poslal puk brankáři mezi nohy. 75 vteřin před koncem byl vyloučen plzeňský bek Černý za hru vysokou holí a hosté zkusili power-play. Vyhráli buly v útočné třetině, levý obránce Klíma přihrál napravo Jakubovi Černému, který prudkou ranou od modré v čase 59:21 vyrovnal. Zápas tak skončil spravedlivou remízou.