16.02.2004, Petr Naar, Tomáš Kučera

Junioři: PLZ - CEB 2:2 - Bod zvenku by mohl pomoci k play-off

P l z e ň - Jihočeští junioři odvezli z ledu zachraňující se Plzněbod, který se v boji o play-off bude jistě hodit. Zkraje zápasu hosté ovládali led, ale nakonec museli být spokojeni i s jednobodovým exportem.
České Budějovice se rozhodně nehodlaly na začátku utkání nijak rozehrávat a rovnou do zápasu naskočily s velkou vervou a hned uzamkly hru v obranné třetině domácí Plzně. Tomáš Mertl zajel za plzeňskou branku a hledal své spoluhráče. Přihrávkou našel Jana Řehoře, jenž stál kousek před brankářem Freylachem a rovnou vystřelil z první a puk umístil k tyčce branky. Další rána pro plzeňské hráče přišla tři minuty po první brance. Jiří Hanzal se zmocnil puku v útočné třetině Českých Budějovic, obkroužil branku a snažil se puk zasunout za brankovou čáru. Freylach ovšem pokus pokryl, ale puk se odrazil opět k Hanzalovi, ten pak našel před brankou osamoceného Jaroslava Korbelu, který stejným způsobem jako Řehoř skóroval. Zvýšit na 3:0 mohl Škoda, jenž dostal přihrávku až za plzeňské obránce na útočnou modrou. Jel sám na brankáře, kterého se snažil prostřelit střelou mezi betony, ale nedal. Ve 13. minutě si šel odpykat dvouminutový trest za hákování českobudějovický Mrázek. Plzeňané se směle dostávali ke střelám, ale přesilovku nevyužili. Góla však vstřelili dva sekundy po vypršení trestu. Při přečíslení tři na dva už mohl Jaroslav Kracík vystřelit, protože byl ve slibné pozici. Zvolil však nahrávku na Zbyňka Nováka, aby situaci vyšperkoval. Novák ovšem jen orazítkoval tyč. Pak se ale odrazil zpět ke Kracíkovi a ten se už nemýlil. V první třetině se předvedli lepším horním projevem Jihočeši, kteří měli převahu a lépe si nahrávali.

Plzeň chtěla hned v úvodu druhé třetiny vyrovnat a měla k tomu příležitost při vyloučení českobudějovického Novotného. Novák si položil brankáře Kubeše, nahrál osamocenému Krywdovi, ale ten nenašel skulinku v brance, následně se puk dostal ke Kracíkovi na modrou a vyslal jedovatou střelu na brankáře. Tlak Plzně sílil a doslala opět příležitost v početní převaze. Tu ovšem opět nevyužila a znovu vstřelila branku zanedlouho po vyrovnání počtu hráčů v poli. Domácí vyslali doslova salvy střel na budějovickou branku. Střelu Lodra Kubeš ještě zneškodnil, ale na dorážku Vobořila byl už krátký. V závěru druhé třetiny parádně obešel Vobořil Macháčka, dostal se za něj a už se napřahoval ke střele. Macháček jej ovšem zahákoval a trenéři domácích se dožadovali trestného střílení. Byl z toho jen dvouminutový trest za hákování. V prostřední části hry se domácí hráči vyrovnali Českobudějovickým jak herně, tak gólově. Vytvořili si řadu slibných příležitostí, které ovšem zůstaly jen u šancí.

Poslední třetina začala opatrně, zdálo se, že oba týmy budou spokojeni s bodem. Toto tvrzení ovšem chtěl vyvrátit jihočeský Hanzal, který se velmi důrazně snažil protlačit puk za brakovou čáru, když jej měl Freylach přikrytý pod lapačkou, ale plzeňští obránci vysvětlili dotírajícímu útočníkovi, že takto vehementně se o gól snažit nesmí. V polovině třetí třetiny mohli domácí ujet do přečíslení tři na dva, ale sudí museli přerušit hru, když se do sebe zaklesli Gajda s Řehořem a nechtěli se od sebe pustit. Oba dva tedy putovali na trestnou lavici. Za pár okamžiků se ještě nechal vyloučit českobudějovický Macháček a domácím se naskytla možnost přesilové hry čtyři na tři. Při té si hezky nahrávali obránci Keltyčka se Slabou, několikrát vyslali střelu na brankáře, ale ani jedna za jeho záda neprošla. V závěru utkání začala Plzeň hrát trochu nervózněji, když kazila své přihrávky, ale remízu 2:2 si už dokázala pohlídat.

Hodnocení trenéra Plzně Ivana Vlčka: “Hráli jsme třetí zápas v řadě a na hráčích to bylo poznat. Byl to vyrovnaný zápas. Špatně jsme začali, pak jsme se dotáhli, ale byla znát unavenost. V závěru jsme nevyužili pár šancí, které jsme měli a to asi rozhodlo. Spokojený vůbec nejsem. Myslím si, že bychom měli domácí utkání vyhrávat, protože ty body potřebujeme.“