01.12.2005, Roman Šperňák, Jan Škarpa

Junioři: OVA - CEB 2:1 - Série porážek pokračuje

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Již pátý zápas v řadě nedokázali junioři HC České Budějovice sebrat svému soupeři ani bod. Tentokrát podlehli Sareze Ostrava nejtěsnějším jednogólovým rozdílem a moravské ledy se pro ně pomalu stávají zakletými. Branka Jakuba Černého minutu a půl před koncem utkání již k bodovému zisku nestačila.
Do utkání vstoupily oba celky opatrně, první střelu si sice připsali hosté, ale Havranova rána ze středního pásma nemohla Štěpánka vystrašit. Chvíli nato zkoušel Štěpánka Matušík, ale dopadl stejně jako duo Baran – Polodna. Domácí se začali taky střelecky osmělovat, ale střela Hankeho se mezi tyče nevešla. Ve čtvrté minutě se snažil najít skulinku mezi betony Kováře Jelšík, jenže gólman hostí byl pozorný. Po této akci se hra delší dobu přelévala ze strany na stranu, oba celky se však do pořádných šancí nedostávaly. Změnu přinesla střela Matušíka, ta však opět skončila na hrudi ostravského gólmana. Na počátku 8. minuty vystrašil hosty Dudáš, jehož střela od modré jen těsně minula branku. Hosté kontrovali Černým, který si vybruslil zpoza brány až před Štěpánka, ten jej však vychytal. Na druhé straně byli v šanci Hanke s Janečkou, ale Hankemu ve finální chvíli přeskočil puk hokejku. V 10. minutě se domácím poštěstilo hrát první přesilovku a potrestaný Gulaš se na trestné lavici dozajista zapotil. O vzruch před Kovářem se staral především Dudáš, jehož střely však nikdo před bránou netečoval ani nedorážel. Ve velké šanci byl Piskura, ale byl jí tak zaskočen, že ji promarnil. I Jihočeši si zahráli přesilovku. Ta se jim ale nedařila, jediným, kdo ohrozil Štěpánka, byl Muršak. V 15. minutě měl gól na hokejce Vach po příhře Polodny, Štěpánek však inkasovat nechtěl. Přesně v čase 16:03 se poprvé měnilo skóre. Po vzruchu před hostujícím brankářem propálil množství těl Lukáš Jelšík, asistenci si připsal Dostál. Hosté se z inkasovaného gólu jen těžce vzpamatovávali. V závěru se ale neprosadili Piskura, Dudáš ani Dostál, a tak byl stav po první třetině 1:0.

Na počátku prostřední části viděli diváci množství nepřesností na obou stranách, a tak se týmy moc do šancí nedostávaly. Prvním, kdo zvedl hrstku diváků ze sedadel byl Minařík, který se sám před Kovářem neprosadil. V 25. minutě byl blízko gólu domácí Sikora. Puk po jeho střele poskakoval na brankové čáře, ale nikdo ze spoluhráčů jej za záda brankáře neposlal. Když se neprosadil ani Dostál, daly o sobě opět vědět Budějovice. Ve velké šanci byl Rod, který ale Štěpánka nepřekonal. V následné přesilové hře Sarezy se do šance dostal Minařík, ale jeho střela rozvlnila pouze ochrannou síť za brankou hostí. V 30. minutě střílel Dostál, ale jeho rána skončila na břevně. V další přesilové hře se Sareza usadila v útočném pásmu, ale tentokrát se nikomu množství těl před Kovářem prostřelit nepovedlo. Při hře 4 na 4 se při pěkné střele Předoty vyznamenal Štěpánek zákrokem lapačkou. Ve 33. minutě byl ve velké šanci Vach, Štěpánek chvíli nevěděl kde má puk, ten však ke štěstí pro domácí za Štěpánkem neskončil. V 35. minutě střílel zpoza obránce Matušík. Ostravského brankáře nepřekonal. O minutu později se do úniku dostal Janečka, obránci Budějovic jej však do zakončení nepustili. V 38. minutě hráli domácí v oslabení, ale hosté se do šance nedostali. Naopak mohli sami inkasovat, přihrávku Sikory na Dudáše si málem srazil budějovický obránce do vlastní sítě. Poslední střelu prostřední části si připsal Bezouška. Při jeho ráně se náramně vyznamenal zákrokem lapačkou Kovář.

Do závěrečné části vstoupili domácí s chutí zvýšit skóre, Janečkova střela skončila na betonu pozorného brankáře Budějovic. Poté ale převzali otěže hosté, usadili se ve svém útočném pásmu, ale jejich snažení končilo neschopností pořádně vystřelit. Budějovice v náporu podpořila navíc přesilová hra, ve které netrefil opuštěnou bránu Sarezy Matušík. Jihočeši byli v této fázi lepší, Sareza sice zahrozila brejkem dvojice Dušek – Mikeš, ale na druhé straně měli obrovské šance Muršak a Vach. Ostrava mohla v této fázi děkovat svému brankáři, který ji udržel naději na vítězství. Jako rána z čistého nebe musela hostům přijít 49. minuta, kdy se prosadil Petr Janečka a zvýšil tak na 2:0. Budějovice však zbraně nesložily, dvakrát se snažil snížit Černý. V druhé šanci byl dokonce sám před Štěpánkem, udělal ostravskému brankáři kličku, ale strážce domácí svatyně se vyznamenal fantastickým zákrokem. V 54. minutě se snažil v přesilovce překvapit Kováře Belanec střelou z otočky, leč bez úspěchu. O 2 minuty později mohl potvrdit vítězství Sarezy Sikora, jehož střela skončila na tyči budějovické brány. O několik okamžiků později tvrdě střílel Havran, ale jeho střela se až k bráně díky obětavosti obránce Bezoušky nedostala. Na počátku 59. minuty se neprosadil Ficek. V čase 58:26 se ale hosté již radovat mohli - Jakub Černý doklepl volný puk za záda ostravského brankáře. Domácí si po tomto gólu vzali oddechový čas. Budějovice se sice v závěru odhodlaly ke hře bez brankáře, ta však ke gólu nevedla, a tak si 2 body za vítězství 2:1 připsala domácí Sareza.