28.02.2007, Tomáš Zetek, Ondřej Kubát

Junioři: OLO - CEB 7:0 - Vstup do play-off se Jihočechům nevydařil

O l o m o u c - Českobudějovičtí junioři opět potvrdili, že ve vyřazovcích bojích jim příliš pšenka nekvete. První utkání předkola play-off na půdě Olomouce totálně zbabrali. Vysoká prohra je velkou výstrahou pro pátečí domácí odvetu. Série se hraje na dvě vítězná utkání a případný třetí duel by se hrál v sobotu v Budvar Aréně. Svěřenci kouče Milana Černého doufají, že sehrají oba zápasy.
Úvod zápasu rozhodně nenaznačoval, že by mělo domácí mužstvo vyhrát tak vysokým rozdílem. Hned po prvním buly zatlačili Olomoucké Matušík s Hruškou. Ze své aktivní hry však vytěžili jen jednu střelu. Přesně v čase 5:00 se ale poprvé radovala Olomouc. Rajnohovu přihrávku přetavil v gól Matouš Venkrbec. Budějovice se pokoušely o rychlé vyrovnání ve dvou přesilovkách rychle po sobě. Olomoučtí ale hráli obětavě, padali do střel. A když už se hosté dostali k přímé ráně na gólmana, Turek všechno vychytal. V 15. minutě se Hanáci dočkali druhého úspěchu. Ve hře čtyř proti čtyřem zvýšil vedení od modré Milan Horník. Tři minuty před koncem rozjásal 150 diváků potřetí David Kovalovský. Puk se na modré odrazil od několika hráčů k Menšíkovi, ten viděl úplně volného najíždějícího Kovalovského, pro kterého nebyl problém Kováře v bráně hostů překonat. Minutu na to měl šanci zdramatizovat průběh utkání Rod, jeho střelu z mezikruží vyrazil Turek pravým rukávem svého dresu.

Na začátku prostředního dějství nabídli hosté Olomouci přesilovku pět na tři. Domácí nabídku neodmítli a dvojnásobnou výhodu zužitkovali. V čase 21:55 našel Musil před brankou volného Sršně. Ten mohl zakončit, ale viděl u druhé tyče ještě lépe postaveného Matouše Venkrbce. Sršeň mu puk naservíroval jako na zlatém podnose. Ještě než stihla vyprchat radost Kohoutů, vstřelili hráči v bílém pátou branku. Tobiáš poslal touš Janu Koktanovi a ten svou střelou opět přidal práci časoměřičům a zapisovatelům. Poté hra poněkud opadla, Olomouc byla aktivnější a Budějovice zřejmě šetřily síly na další zápas série. Jen ve 33. minutě ujížděl domácí Šula v samostatném nájezdu, Kovář ho však vychytal. Ani tři následné dorážky Prinkeho neskončily gólem. Minutu a půl před druhou sirénou přidal šestý zásah po Šulově asistenci Filip Hrbatý.

Do třetí třetiny nahradil Kováře v bráně Jihočechů Tomáš Klestil. Zdálo se, že se obě mužstva začnou předhánět v počtu trestných minut. Vrátka k trestným lavicím byla neustále v pohybu. Hosté nejprve hráli přesilovku čtyři na tři. Po návratu svého vyloučeného měli možnost sehrát krátkou dvojnásobnou početní výhodu. Jenže tu nevyužili a po návratu prvního vyloučeného olomouckého hráče inkasovali. Ve vlastním oslabení pečetil na konečných 7:0 David Kovalovský. Obě mužstva už první zápas předkola jen dohrávala. Ve 49. minutě ale fauloval olomoucký Venkrbec Předotu. Útočník Kohoutů vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Několik minut před koncem mířil mimo brankovou konstrukci nejprve budějovický bek Zíb, následně v přečíslení dva na jednoho měl šanci Kovalovský, ale po prudké přihrávce od Luňáka jen těsně minul svatyni gólmana Klestila. Čtyři vteřiny před koncem trefil ještě domácí Tobiáš tyč.