20.10.2005, Tomáš Zetek

Junioři: LIB - CEB 3:2 - Těsná prohra pod Ještědem

L i b e r e c - Českobudějovická juniorka po sérii tří vítězných utkání okusila na libereckém zimním stadionu hořkost porážky. Dvougólový obrat ve druhé třetině vrcholil brankou Jakuba Černého. Jihočeši však v závěrečné části neudrželi těsné vedení a nakonec přišli i o remizový bod.
První nebezpečnou akcí zápasu byla střela českobudějovického Matušíka, kterou liberecký brankář Michal Nedvídek kryl. V 7. min. přišlo první vyloučení - útočník hostů Slavík putoval na trestnou lavici za držení. Přesilovku Liberec využil za 34 vteřin. Jan Divíšek navázal na své střelecké hody z Kladna a díky důrazu před brankou Alexandra Saláka dopravil puk do sítě - 1:0.

Jihočeši však stále hrozili. Jen během první třetiny vypálili na Nedvídka 18 střel! V 10. min. měl domácí gólman práci opět s ránou Matušíka, kterou vyrazil betonem. Poté byli v krátkém časovém úseku vyloučeni tři obránci Bílých Tygrů (M. Tondr, Pavlů a Mrkvička - všichni za hákování), takže hosté hráli poměrně dlouhou dobu přesilovku 5 na 3. V oslabení se vyznamenal Nedvídek především při pokusech Předoty, Hájka a Vondráčka. V 19. min. Nedvídek zlikvidoval vyloženou šanci Roda.

V závěru první třetiny získali naopak výhodu hry 5 na 3 Liberečtí. Na vyloučení Hájka za hákování v čase 19:39 reagovala budějovická hráčská lavice nepublikovatelnými pokřiky a dostala další dvě minuty za nesportovní chování! Přerušenou početní převahu však domácí nevyužili. Namísto toho v prvních minutách druhé části hry dvakrát inkasovali a České Budějovice otočily skóre. Nejprve se v 24. min. při vyloučení Duška trefil v přesilovce Jakub Černý (1:1) a v 25. min. přidal gól Tomáš Rod (1:2). Tato třetina byla paradoxně, pokud jde o zásahy brankářů, nejvyrovnanější, ale Liberečtí ji prohráli 0:2. Naproti tomu první a třetí třetinu, kdy měli alespoň podle statistiky jasně navrch Budějovičtí, domácí vyhráli...

Základ úspěchu Bílých Tygrů v závěrečné části hry položilo ubránění dalšího oslabení 3 proti 5 mezi 46. a 48. minutou. (V čase 45:31 byl vyloučen liberecký Nevyhoštěný za krosček a 18 vteřin poté Jaroměřský za podražení). Hosté náskok nezvýšili, a místo toho v 51. min. inkasovali. Vydařený nájezd před branku zakončil při asistenci Daniela Špačka přesnou trefou Antonín Dušek - 2:2.

V 55. min. začala čtvrtá hra 5 na 3 v utkání - tentokrát pro změnu ve prospěch Liberce, který měl tuto výhodu minutu a půl při vyloučeních Vacha (hákování) a Hlavatého (držení). Přesilovku 5 na 3 domácí nevyužili, ale po návratu Vacha při hře 5 na 4 si Špaček a Dušek zopakovali gólovou spolupráci - 3:2. Kapitán domácích Daniel Špaček si tak připsal třetí asistenci v zápase a Antonín Dušek třetí bod za dva góly a jednu asistenci.

Budějovice se nevzdávaly. V závěrečných minutách měl Nedvídek spoustu práce. V 57. tak tak vytěsnil ránu Vacha, v 58. se držel za hlavu Matušík, když nepřekonal libereckého gólmana zblízka. V čase 59:29 hosté odvolali brankáře a čtyři vteřiny poté, hned po vhazování, nebezpečně pálil od modré čáry Klíma - opět triumfoval Nedvídek. Těsně před koncem na druhé straně ujížděl Divíšek, ale tísněn netrefil opuštěnou branku a skóre 3:2 se již nezměnilo.