19.09.2009, Matěj Mayer

Junioři: LIB - CEB 3:0 - Venku se zatím nedaří

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorskému mužstvu HC České Budějovice se na hřištích soupeřů prozatím nedaří. Ze svého celkově čtvrtého utkání sezóny vyšli potřetí bodově naprázdno a poprvé se jim nepodařilo vstřelit ani branku. V utkání se dlouho čekalo na první branku, kterou dali hosté až ve 47. minutě. Dokonce zápasu stihli ještě dvě přidat a tak utkání skončilo výsledkem 3:0. Branku Českých Budějovic opět střežil Šimon Hrubec.
Od úvodního hvizdu se začal hrát velice svižný a útočný hokej. První příležitost si vytvořili hosté, nebezpečně pálil Přibyl a po něm také Babka, liberecký brankář byl ale vždy připraven. Od tohoto momentu začali přebírat oteže zápasu především Liberečtí, v páté minutě využil laxnosti hostujících beků Filippi, v samostatném úniku ovšem na Hrubce nevyzrál. Stejně dopadl také jeho spoluhráč Mulač o několik minut později. Tlak Tygrů byl umocněn přesilovou hrou, ve které byl hodně blízko přesnému zásahu Bulíř, v dobré pozici však nezamířil přesně. Domácí pokračovali v obléhání jihočeské svatyně, po zmatku v brankovišti byl blízko golu Liška, ani on však nedokázal dopravit kotouč do sítě. Největší šanci si liberečtí mladíci připravili až v samém závěru první periody, Jánošík nalezl před brakovištěm elegantní zadovkou Brokeše, ten ale nedokázal z bezprostředí blízkosti skórovat.

Ve druhé třetině se karta obrátila a aktivitou začali hýřit hosté. Polodna využil chyby domácí obrany a řitil se sám na Blažíčka, ten jej však vychytal. Když na trestnou lavici usedl domácí Lacek, chybělo hostům ke skórování už opravdu málo. Jank vypálil od modré čáry, prostřelil libereckého golmana a kotouč se pomalu kutálel za brankovou čáru, na poslední chvíli ho ale domácí obrana odpálila do bezpečí. Při další početní převaze zakončoval tlak Jihočechů tvrdou ranou od modré čáry Dietz, Blážiček se blýskl skvělým zákrokem.

Tygři přečkali drtivý tlak soupeře a začali se znovu tlačit do zakončení, dravým průnikem se prezentoval Mizerík, byl ovšem čistě odzbrojen obranou soupeře. O dost nebezpečněji vypadal odvážný výpad domácího kapitána Lišky, vše zakončil střelou z pravé strany, která jen těsně minula Hrubcovu levou tyč. Festival neproměněných šancí pokračoval, hezkou akci předvedl Filippi, nejprve zakončoval sám, poté připravil šanci pro své spoluhráče, ani ty ovšem v síty neskončily. Závěr druhého dějství patřil znovu libereckým hokejistům, do brejku se z ničeho nic dostal znovu Liška, ani on však nedokázal pohnout ukazatelem skóre. Po čtyřiceti minutách tedy svítily na ukazeli skóre dvě nuly.

Začátek třetí třetiny začala obě mužstva opatrně, do první vážnější šance se dostali hosté, Sumerauer ale nedokázal nadvakrát uklidit kotouč za domácího brankáře. Parádní zákrok vytáhl Blažíček po střele Přibyla, který byl několik vteřin sám před tygří klecí, a když se neujala ani pumelice Heřmana, začali útočit domácí. Neuvěřitelnou hrubku vyrobila českobudějovická obrana ve 45. minutě, když se na jejich svatyni řítili sami hned dva liberečtí borci. Mizerík ani Liška ovšem nedokázali zasunout kotouč za skvělého Hrubce. O chvilku později se už ale Liberečtí radovali, Brokeš nalezl krásnou příhrávkou zpoza branky uplně volného Tomáše Filippiho, který měl v mezikruží dostatek času na to, aby zakončil přesně - 1:0. Poté přišly chvilky domácího Klímy, ten nejprve nedokázal ve velké šanci nadvakrát pokořit hostujícího golmana a poté neuspěl ani technickou střelou ze střední vzdálenosti. Budějovičtí poté vrhli všechny síly do útoku, což potrestal samostatnou akcí znovu Tomáš Filippi, který se v samostatném úniku nemýlil - 2:0. Několik vteřin po druhé vstřelené brance se ocitl v neuvěřitelné šanci liberecký Klíma, sám před ležícím brankářem Mountfieldu ale nedokázal zakončit! Budějovičtí hokejisté se k závěrečnému tlaku nadechli až v samém závěru, kdy bylo jejich ofenzivní snažení umocněno několika přesilovkami, v nich stojí za zmínku pouze dělová rána Heřmana, kterou Blažíček lapil. V posledních vteřinách zápasu to ještě Budějovičtí zkoušeli bez brankáře, větší efekt to ovšem nemělo. Naopak, definitivní tečku za libereckým vítězstvím udělal kapitán Tomáš Liška, jehož střela z poloviny hřiště zaplula do opuštěné českobudějovické klece. Tři body tak zůstávají pod Ještědem.