12.10.2006, David Schlegel, Pavel Illich

Junioři: HKR-CEB 0:1 - Červený v prodloužení jedinou brankou rozhodl

I ve druhém vzájemném zápase nepovolili českobudějovičtí junioři soupeři z Hradce Králové ani branku. Vynikající brankář Jakub Kovář tak vychytal proti Východočechům už druhou nulu v letošním ročníku, útočníci však už tolik produktivní nebyli. Zatímco v Budvar Areně rozstříleli energetiky sedmi góly, v Hradci rozhodli u výhře až v prodloužení, když Rudolf Červený dorazil za Šimkova záda střelu Hájka.
Budějovičtí, coby tým ze špice extraligové tabulky, se v úvodu utkání prezentovali aktivnějším stylem hry a prakticky do poloviny úvodní třetiny se většina děje odehrávala v obranném pásmu Hradce. Marek Šimko však tlaku na svojí branku odolal, hra se pozvolna začala vyrovnávat a domácí se dostávali do svých prvních šancí. Zejména nebezpečné situace ve dvou po sobě jdoucích přesilových hrách v závěru první třetiny si doslova říkaly o gól. Ale ani Jakub Kovář puk za svoje záda nepustil, přestože jej zachránila tyč po střele Přeučila bez přípravy.

V prostřední dvacetiminutovce se obraz hry nijak výrazně nezměnil. Jihočeši si znovu vytvořili herní převahu, kterou udržovali do poloviny zápasu, kdy se Hradeckým podařilo jejich tlak eliminovat. Navíc ve 36.minutě se domácí dočkali dvojnásobné přesilové hry, ale za celých 80 vteřin této převahy nedokázali otevřít skóre zápasu. Nakonec to tentokrát byli hosté, kteří si vytvořili jednu vyloženou brankovou situaci, ovšem při velkém závaru v hradeckém brankovišti nikdo z Budějovických nenašel skulinu v Šimkově výstroji.

Úvod třetího dějství již nepřinesl takový tlak Budějovic, jako předešlé dvě části hry, ale přesto si hostující tým udržoval mírnou aktivitu a stále ohrožoval brankáře Šimka. V polovině třetiny se naskytla Hradci série tří po sobě jdoucích přesilovek, ale ani jednu nedokázali domácí hráči přetavit v úvodní branku zápasu. Trest mohl přijít záhy, když se Jihočechům naskytla také dvojnásobná převaha, a to po dobu 84 vteřin. Ačkoliv byli jejich hráči při této herní situaci o poznání nebezpečnější, ani oni nedokázali pohnout s dvěmi nulami na ukazateli skóre. Tlak hostů však postupně gradoval a hra se odehrávala znovu na polovině Hradce. Domácí si 8 vteřin před vypršením řádné hrací doby vybrali oddechový čas, aby zkoordinovali síly na závěrečný nápor Budějovic. I za tak krátkou dobu se hosté dostali do posledního závaru před Šimkem, který však ukončila siréna. V základní hrací době tak diváci branku neviděli.

Prodloužení ve čtyřech na obou stranách, ve kterém oba týmy usilovaly nejen o prémiový druhý bod, ale také o první branku zápasu, netrvalo dlouho. V čase 61:01 vstřelil jedinou a rozhodující branku zápasu Rudolf Červený, který bekhendem dorazil za Šimkova záda Hájkovu střelu. Zajistil tak favorizovaným Jihočechům hubené vítězství a také čisté konto pro brankáře Kováře. Přesto domácí mohou tento výsledek považovat za úspěch, jelikož po sérii proher získali další cenný a tolik důležitý bod do tabulky, přestože střelecky vyšli naprázdno.