14.10.2006, Radek Papáček

Junioři: CEB - UNL 6:3 - Utkání plné nečistých zákroků

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Jihočeši s papírově slabším soupeřem sice třikrát prohrávali, pokaždé se jim ale podařilo vyrovnat a ve třetí třetině čtyřmi brankami rozhodli o svém vítězství. Při třech využitých přesilovkách Martin Havran jednu branku dal sám a na další dvě přihrál.
Stejně tak jako v předcházejím utkání v Hradci Králové se museli domácí obejít bez dvou nejlepších hráčů. Kapitána Ondřeje Ježka stále trápí třísla a jeho zástupce na postu lídra Jakub Matušík stojí před výzvou poprat se o místo v sestavě prvoligového Havlíčkova Brodu. Střetnutí celků z opačných konců tabulky nabídlo v úvodu první třetiny vyrovnaný průběh a nic nenasvědčovalo pozdějšímu vývoji. Prvním znamením bylo po osmi minutách vyloučení ústeckého Pinka na dvě plus dvě minuty. Obě mužstva se ale mohli spolehnout na své strážce svatyně, kteří působili jistým dojmem. Hra se přelévala ze strany na stranu, ve 13. minutě ale již skončil jeden z ataků Lvů přeci jen brankou v síti Kováře. Martin Mach vysunul ve středním pásmu rozjetého Jana Kloze, který povedenou střelou dostal hosty do vedení - 0:1. Ústečtí se ale dlouho neradovali. Po necelé jedné minutě bylo totiž vyrovnáno, to když zaskakující kapitán Slavík uvolnil na modré čáře Davida Feferleho. Českobudějovický útočník se nijak nerozpakoval a zavěsil puk pod horní tyčku Barochovy klece - 1:1. V 16. minutě se trenér Milan Černý hlasitě zlobil na sudího Ondřeje, že neodpískal nedovolený zákrok na Roda. Hlavní rozhodčí jako kdyby si jeho výtku pamatoval o následně potrestal Mora za vyhození kotouče mimo hrací plochu. Do konce první části se ale již nic nestalo a oku hokejového diváka mohl lahodit akorát ukázkový "bodyček" ústeckého Pinky na Roda.

Na začátku druhé části dohrávali Jihočeši více jak minutu a půl pokračující přesilovku z třetiny první, využít ji ale nedokázali. Zato soupeři se v koncovce dařilo o poznání lépe. Po necelých třech minutách téměř přesně zopakovali akci jako při úvodní brance. Tentokrát Moro vyslal do útoku Robina Hanzla, který z prvního pokusu Kováře nepřekonal, ale na jeho baseballový úder již českobudějovický brankář nedosáhl - 2:1. Častá vyloučení ovlivnily další vývoj utkání. Předváděná hra měla mnohdy blíže k zápasnickému souboji než k hokeji. Sudí Ondřej navíc nedokázal udžet jednotný a dle nových pravidel především správný metr svého způsobu posuzování, což zbytek utkání hrubě poznamenalo. Při početních výhodách byli nebezpečnější Jihočeši a dočkali se zaslouženého a opětovného vyrovnání. Klímovo nahození od modré stačil mezi betony soupeřova brankáře včas sklepnout Vladimír Stejskal - 2:2. Po druhé, nervózní třetině byl tak stav vyrovnaný a diváci byli v očekávání před poslední částí.

Hosté získali v posledních osmi zápasech pouze čtyři body, k dalším bodům se však přiblížili na začátku třetího dějství, kdy se jim podařilo využít dvojnásobnou převahu zásluhou Jana Kloze - 3:2. Inkasovaná branka jakoby Jihočechy probudila a ti zatlačili svého soupeře před vlastní branku. Z náporu se jim dokonce podařilo vytěžit do třetice vyrovnání, svou premiérovou a zároveň důležitou trefu pro své mužstvo zaznamenal Tomáš Zourek - 3:3. Ústeckým Lvům se sen na export bodů z jihu Čech poté rychle rozplynul, příčinu mohou hledat především ve vlastních řadách, kdy doplatili na značnou nedisciplinovanost. Během tří minut, v rozmezí 45. a 48. minuty, si čtyři borci totiž pomáhali zákroky za hranicí pravidel. Domácím se tak naskytla vcelku komfortní příležitost ke strhnutí skóre na svou stranu. Výhodu dvou mužů na ledě přetavili Českobudějovičtí v gólovou podobu celkem dvakrát, když odskok na dvobrankový rozdíl zajistili Martin Havran a Vladimír Stejskal - 5:3. Nadále však hra měla stejný obraz jako ve druhé třetině a utkání, co se týče tvrdosti, mělo seniorské parametry. Situace se neuklidnila ani po brance na 6:3 z hole Josefa Slavíka. Vyvrcholením byl likvidační zákrok ústeckého Kopejtka, po kterém se Rudolf Červený z ledu těžce zvedal. Severočeský hráč byl potrestán za úder do hlavy a krku trestem ve hře, tzn. že jeho start v dalších utkáních bude ještě prošetřován.

Milan Černý (České Budějovice): Soupeř se od předchozího měření sil zlepšil, takže to určitě nebylo jednoduché. Mám pocit, že rozhodčí dnes pískal třetinu faulů a rozhodně se dnes nedodžoval nový trend posuzování nedovolených zákroků.

Vladimír Bednář (Ústí nad Labem): Jsme nováček, máme velice nezkušený tým, který se teprve dává dohromady a pokaždé jsme tak ztratili vedení. Navíc, když do toho ještě vstoupí rozhodčí, tak to dopadne tak, jak to dopadlo.