18.11.2006, Filip Junek

Junioři: CEB - PCE 2:0 - Za dva góly 3 body

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Kvalitní utkání rozhodla větší zkušenost a chladnokrevnost v zakončení. Skvělé obrany a ještě lepší výkony brankářů u obou soupeřů rozhodly o spíše "fotbalovém" výsledku. Nicméně domácí svěřenci Milana Černého nakonec zvítězili oprávněně.
Diváci v Budvar aréně byli dnes odpoledne svědky mistovství Evropy. Nikoliv ale v hokeji, ale v ženské metané. Proto byli juniorští aktéři dnešního extraligového duelu nuceni utkání sehrát na druhé ledové ploše.

Utkání začalo velice svižně. V šesté minutě mohli jít Východočeši do překvapivého vedení, ale Klestil Drtinův pokus zneškodnil lapačkou. HC České Budějovice se dostal do první větší šance především díky první formaci. Tomáš Rod tak pardubickým bekům zamotal hlavy, až je přinutil faulovat. Jihočeši měli dokonce příležitost dvojnásobné přesily, ta ale zůstala nevyužita. Pardubické trio se poměrně snadno čitelné kombinaci domácích ubránilo. Zanedlouho si mohli i hosté z města perníku vyzkoušet dvojnásobnou početní výhodu. Pardubickou převahu umocnil ještě fakt, že Ferebauer při souboji upustil hokejku a bránil pouze tělem. Bezbrankovou, ale ne nudnou první třetinu stylově zakončil Tomáš Klestil, když pomocí lapačky znemožnil neskórující dvojici Kousal - Paučin.

Klestil ničil pardubické dnes "nestřelce" celý zápas. Ve druhé dvacetiminutovce například střelu Vernera, další projektil vypálený z hole Škumátovy, nebo skluzem do rohu vyražený kotouč z hole opět Tomáše Vernera. Krásnou akci na druhé straně předvedli Tomášové Zourek a zakončující Hájek. Zourkova dvacetimetrová nahrávka byla opravdu vynikající. V sedmatřicáté minutě se konečně měnilo skóre. Michal Klíma využil prostoru, najel si na vrchol kruhu a odtud poslal brankáři Šimkovi tvrdý pozdrav. Hostující gólman dělovku pouze vyrazil a dojíždějící Vladimír Stejskal snadno otevřel skóre - 1:0. Hosté se ještě snažili o odpověď, ale jihočeské hokejové naděje si malý, ale pracně nabytý náskok do konce třetiny již vzít nenechaly.

Poslední třetina ukázala snahu hostů, ale do nebezpečných protiútoků se velmi často dostávali domácí. Krásnou individuální akci předvedl Ondřej Ježek, jenž si pohrál s bránícím Drtinou, v zakončení ale přestřelil. Dvoubrankový náskok získali domácí hokejisté zásluhou skvělého pohybu a uvolnění Davida Feferleho. Průvan ve východočeské obraně zakončil přihrávkou úplně volnému spoluhráči. Josef Slavík trefil z téměř nulového úhlu dokonale místečko nad Šimkovým levým ramenem - 2:0. Klestil se vyznamenal i v závěrečném dějství. Nejprve pravým betonem zahradil puku cestu do cíle - Nykl se možná ještě teď diví, jak to budějovický brankář dokázal. Týmový výkon a vynikající Klestil znamená, že všechny tři body zůstávají doma na jihu. Trenéra HC České Budějovice těší, že má k dispozici tak dobrého zástupce Jakuba Kováře. A proč dnes Kovář nechytal? Má disciplinární trest za řeči s rozhodčím, které vedl v Litvínově, vysvětluje domácí lodivod.

Milan Černý, trenér HC České Budějovice: Byl to jeden z lepších zápasů v této soutěži. Pardubice hrály dobře, zachytal jim gólman, pro nás to bylo hodně těžké utkání a vítězství si vážíme. Náš brankář podal parádní výkon, což je pro nás příjemné zjištění.

Jiří Šejba, trenér HC Pardubice: Budějovice jsou velmi dobré mužstvo, které si to dává hned. Já se snažím s naším mužstvem to dělat stejně - aby to chodilo z první, aby se to nepředrželo. V celém utkání i díky našemu gólmanovi nebyl rozdíl mezi soupeři větší. Vypracovali jsem si i šance, ale domácí gólman zachytal také velmi dobře. Myslím si, že ze strany Budějovic to bylo dobré utkání, my máme stále co zlepšovat. Šance, které máme, nezužitkujeme. Kluci si chtějí pohrát, proto šance nevyužíváme.