03.03.2007, Tomáš Zetek

Junioři: CEB - OLO 0:7 - Derniéra s hořkou příchutí

Junioři HC České Budějovice po pátečním heroickém výkonu a výhře nad Olomoucí nedokázali v sobotním klíčovém duelu navázat na předchozí úspěch a odešli z ledu s ostudným výpraskem. Třetí zápas série předkola play-off prohráli s Hanáky 0:7 na vlastním ledě a se sezonou se rozloučili hodně nevydařeným utkáním.
Rozhodující utkání série začalo pro domácí hodně hořce. Už v čase 1:36 nezvládl souboj v rohu se sebezapřením hrající Petr Zíb a o touš jej obral Venkrbec. Olomoucký útočník našel zpětnou přihrávkou na modré čáře připraveného Kamila Rajnohu, který napálil z první puk přesně k tyči Kovářovy klece - 0:1. Olomouc hrála zodpovědně a její počínání vypadalo zkušeněji než u Jihočechů. Ti kupili mnoho chyb a mužstvo zmítané zraněními bylo chvílemi pod palbou soupeře. Reprezentační gólman Jakub Kovář měl co dělat při dvou závarech, které zakončoval na hranici brankoviště Tobiáš a Kovalovský. V obou případech ale českobudějovický strážce svatyně v minisouboji zvítězil. Domácí se dostali k první akci až v 10. minutě, kdy Matušík projel středním pásmem a na modré tvrdě vypálil. Olomoucký gólman Turek ale nemusel vytáhnout ze svého arzenálu ani jednou v první dvacetiminutovce některý z klíčových zákroků. Jihočeši hráli tři přesilovky, ale ani v jediné z nich si nevytvořili větší tlak. Do kabin se šlo za jednobrankového vedení hostů. Nutno říci, že naprosto zaslouženého.

Hned na začátku druhého dějství měli hosté čtyřicetisekundovou výhodu dvou mužů v poli, ale Jihočeši nelehkou situaci zvládli. Největší šanci zmařil Kovalovskému domácí brankář. Hrál se urputný hokej, který byl však pln chyb na obou stranách. Více ze hry měli stále Hanáci, kteří působili sebevědomějším a jistějším dojmem. Ve 27. minutě prolétl útočným pásmem českobudějovický útočník Rezek, ale nedokázal zpoza klece zamést puk za čáru. To se nepovedlo ani dorážejícímu Ferebauerovi. Postupem času se hra začala kouskovat a bylo na obou týmech znát, že jde do tuhého. Přibylo osobních souboj a tvrdých zákroků. Jedním z nich byl i ukázkový bodyček Janáčka na Roda ve středu hřiště. Olomoucký tým nenechal nic náhodě a když to vypadalo, že se hra vyrovnává, hosté zabrali. Ve 35. minutě si vyměnili roli v přesilové hře oba úspěšní činovníci akce s názvem První gól. Rajnoha přihrál Matouši Venkrbcovi, jenž se trefil přesně - 0:2. Ani ne tři minuty nato byli Jihočeši potrestáni za svou nedisciplinovanost potřetí. Coufal dal před branku Davidu Kovalovskému, jehož blafák se tak tak doplazil za čáru - 0:3. V závěru prostředního dějství ještě měli možnost dvojnásobné převahy domácí, vzali si dokonce oddechový čas, ale výsledkem toho byla jen trestuhodně zahozená šance Ježka, jenž z metru trefil Turka do chráničů.

Třetí třetina měla být vrcholem utkání. Ten však nepřišel. Domácí se již na zpětný úder nezmohli a dohráli utkání v mizerném tempu a s nepřesnostmi v kombinaci. Sudí Jeřábek hodně vylučoval a některé fauly byly dosti zbytečné. Bylo prostě vidět, že jednomu z týmů končí sezona dříve, než si představoval, a naopak druhý má jistý postup do čtvrtfinále. Proč? Hanáci si totiž na záložní ledové ploše Budvar Arény otevřeli střelnici. Dvě minuty po začátku třetí třetiny zvyšoval už na rozdíl čtyř branek jeden z nejlepších hráčů hostí David Kovalovský - 0:4. Ve 47. minutě přidal další ránu do zdecimovaného českobudějovického těla Matouš Venkrbec, když procedil puk skrz Kovářovy chrániče - 0:5. Někteří hráči neunesli atmosféru a provokací bylo mnoho na obou stranách. Pykali za to zejména domácí. Ti totiž dostali ještě dvě branky a obě v dvojnásobném oslabení. Akci dva na jednoho zakončil Lukáš Luňák - 0:6. A minut a půl před sirénou propálil od modré Kováře Martin Janáček - 0:7.