17.10.2009, Matěj Mayer

Junioři: CEB - LIB 3:5 - První prohra pod novými trenéry

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice na domácím ledě v Budvar Aréně utrpěli první porážku pod novou trenérskou dvojicí. V utkání sice dvakrát vedli, ale nakonec stejně prohráli 3:5. Autorem posledního gólu českobudějovického mužstva byl obránce Jakub Makovský.

Domácí si užívají svojí sérii zápasů, ve kterých se jim podařilo vyhrát a na jejich hře je vidět zvýšené sebevědomí. Nejlépe to mužstvo demonstrovalo v úvodu třetiny. Hned první střela na branku Liberce skončila v síti. Od modré tvrdě vypálil Havran a před brankou puk skvěle tečoval Radim Heřman. Brankář Blažíček puk viděl až v síti. Domácí využili svého nástupu do zápasu a stále si vytvářeli tlak. Další velkou šanci měl opět Heřman, který se po přihrávce Rezka řítil na branku, ale byl tísněn hostujícím obráncem a jeho střela neměla potřebnou přesnost a tvrdost. Jenže stále platí "nedáš - dostaneš". Hosté ihned z protiútoku vyrovnali. Střelu obránce Nika tečoval Lukáš Vařecha. Od té doby se utkání vyrovnalo. Hosté měli možnost hrát přesilové hry, ale nic při nich nic nevymysleli. Velkou šanci měl agilní Filippi, který trefil tyčku domácí branky. Další velké šance již k vidění nebyly, přesto se hrál rychlý a bojovný zápas. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1.

Úvod druhé třetiny se povedl lépe domácím. Hned v první minutě se prosadil Jaroslav Šaršok, který nadvakrát překonal Blažíčka. O pár minut později liberečtí stav utkání vyrovnali. Nejprve však za brankou faulovali českobudějovckého brankáře Hrubce a pak téměř nikým nebráněni skórovali do prázdné branky. Autorem gólu byl Roman Chlouba. Od té chvíle se začalo hrát o poznání tvrději a zápas začal být hodně vyhecovaný. Ve 30. minutě jel sám na Blažíčka Aleš Ježek, který byl faulován a rozhodčí tak nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Josef Rezek, jeho pokus překonat Blažíčka mezi nohy ale nevyšel. O chvíli později vyloučil hlavní rozhodčí za zákrok, který sám neviděl, Romana Vráblíka na 2+2 minuty a domácí inkasovali potřetí. Prosadil se Jakub Klíma, který dorazil za Hrubce střelu Bulíře. Pak se sám před libereckým brankářem ocitl Marek Vaniš, Blažíček ale nakonec nemusel zasahovat. Ke konci třetiny měli ještě hosté možnost přesilové hry pět na tři a využili ji velmi rychle. Ve skrumáži před brankou se kotouč ocitl za brankovou čarou a branka byla připsána Tomáši Filippimu. Do konce třetiny už se stav nezměnil a do kabiny se šlo za stavu 4:2 pro hosty.

I třetí třetinu začali lépe domácí. Už po 52. sekundách hry se z mezikruží prosadil obránce Jakub Makovský. Domácí se dostávali více do hry a vytvářeli si více šancí, avšak pokusy Vráblíka, Šaršoka, Ježka ani Heřmana v brance neskočili. V 53. minutě dostali navíc domácí možnost přesilové hry pět na tři. Tu ale nevyužili, i když Klement a Havran tomu byli blízko. Poslední třetina se hrála prakticky jen v pásmu Liberce, který odolával všem pokusům domácích hráčů. Domácí dokonce odehráli téměř celé oslabení v pásmu libereckých, ani to jim však nepomohlo k vyrovnání. V poslední minutě ještě domácí zkusili hru bez brankáře, ale neúspěšně. Do prázdné branky zpečetil výsledek uktání Tomáš Filippi.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): Myslím, že poslední utkání měla podobný průběh. Dnes jsme neměli utkání špatně rozehrané, dvakrát jsme vedli. Bylo to utkání zbytečně nervózní, bylo hodně vyloučených hráčů. Ve druhé třetině nám soupeř o dvě branky utekl. Do třetí třetiny jsme nastoupili se třemi lajnami. Myslím si, že to přineslo trošku oživení a že jsme tam měli i šance na vyrovnání. V závěru jsme měli přesilovou hru a vstřelili jsme diskutabilní branku. Prohra nás mrzí, jsme v situaci, kdy sbíráme každý bodík a tyto body nám mohou chybět. Po takovém výkonu rozhodčího má člověk chuť skončit.