22.09.2005, Roman Šperňák

Junioři: CEB - LIB 2:0 - Šňůra neporazitelnosti pokračuje

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Juniorka prodloužila domácím vítězstvím s Libercem sérii neporazitelnosti na čtyři utkání. Vyrovnaný zápas strhli Jihočeši na svou stranu těsně před druhou pauzou, když se trefil reprezentační útočník Jakub Černý. Silný celek Bílých Tygrů v poslední části své ostré drápy neukázal, jelikož domácí již krátce po startu závěrečného dějstvím druhým gólem rozhodli o zisku bodů.
Čtvrteční podvečer se nesl ve znamení zápasu dvou týmů, které okupovali přední příčky tabulky své skupiny. První Jihočeši přivítali na ledě Budvar arény hráče Liberce, jenž okupovali čtvrté místo. Necelá stovka diváků proto musela očekávat vyrovnaný boj . Do utkání vlétli lépe Býlí Tygři a hned v úvodu pořádně vystrčili drápy. Zatlačili domácí mužstvo do obranného pásma a z jejich tlaku se rodily šance. Už na začátku první třetiny se ukázala zeď, na kterou narážely liberecké puky po celých šedesát minut. Tou překážkou byl domácí gólman Salák, který v úvodu zmařil všechny snahy Severočechů, a když už na nějaký puk nedosáhl, tak ho zastoupila tyčka jeho branky, jako v případě střely Jana Hrušky ve čtvrté minutě utkání. Hráči zpod Černé věže se osmělovali pomaleji, ale v 8. minutě jejich první vážná šance zaváněla gólem. Jan Muršak zavezl puk do rohu kluziště, odkud přihrál mezi kruhy najíždějícímu Matušíkovi a jeho střelu zastavila až lapačka brankáře Nedvídka. Hráči zpod Ještědu byli v první třetině aktivnější. Své umění musela ukázat opora domácích při několika vyložených šancích soupeře, ať už to byl nájezd Tondra nebo střela Hrušky, který zakončoval pěknou kombinační akci hostů. A protože se nedokázali prosadit ani junioři HC České Budějovice, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé části zápasu nastoupili lépe hráči z Budvar arény a pomalu začali hru vyrovnávat, až ji v závěru třetiny otočili na svou stranu. Jako první vůbec ostře pálil Slavík, ale ještě nedal. Následovaly další pokusy domácích hráčů, jako průnik Muršáka, nájezd Ficka, který šel sám od modré nebo šance Roda. Všechny akce však končily na výstroji hostujícího brankáře. Severočeši kontrovali střelami Duška, Paška nebo průnikem Špačka, který se dral před Saláka, ovšem ten si s jeho i dalšími pokusy poradil. Poměr střel ve druhé třetině se vyšplhal na číslo 9:3 ve prospěch českobudějovického celku a v závěru přišla nejdůležitější akce celého zápasu, jenž přiklonila skóre na domácí stranu. Obránce Baran poslal dlouhou přihrávku, která na útočné modré našla Jakuba Černého, který šel sám od modré, položil si libereckého brankáře a zavěsil pod horní tyčku. – 1:0 Do konce třetiny už zbývalo pouze 24 vteřin, tak skóre 1:0 svítilo na ukazateli po celou druhou přestávku.

Závěrečné dějství zápasu rozehráli opět lépe Českobudějovičtí a po třech a půl minutách definitivně utnuli snahy Bílých Tygrů. Karel Vach zavezl puk za branku, kde ho přenechal Josefu Slavíkovi a ten ho rychle zasunul mezi tyčku a beton brankáře Nedvídka. – 2:0 Po tomto gólu byli hráči z Budvar arény pány na svém ledě a dostávali se do dalších šancí. Největší z nich spálil Jakub Černý, jehož pokus z prostoru mezi kruhy se nevešel mezi tři tyče. Změnit skóre potom zkoušeli i Ježek nebo Předota, ale už ho nezměnili. V závěru utkání dobře hrající Jihočeši znemožnili hostujícímu celku pokus o power-play a tím mu vzali poslední možnost k možnému obratu. Ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězil domácí celek a upevnil si tak své postavení v čele tabulky. Velkou oporou svého týmu byl brankář Salák, který vychytal již svou druhou nulu v sezóně.

Milan Černý, trenér HC České Budějovice: Byl to těžký zápas s kvalitním soupeřem. Hráli jsme dobře zezadu, nechtěli jsme zbytečně inkasovat a bylo dobře, že jsme dali první gól. Poté už jsme soupeře k ničemu vážnému nepustili. S výsledkem jsme spokojeni.

Milan Skrbek, trenér HC Býlí Tygři Liberec: V úvodu zápasu jsme byli lepší, ale neproměnili jsme šance, které jsme měli. Domácí dali v závěru třetiny gól a my už jsme nedokázali odpovědět.