18.09.2009, Matěj Mayer

Junioři: CEB - KLA 6:4 - První body do tabulky

Č. B u d ě j o v i c e - Ve třetím kole získal juniorský tým HC České Budějovice své první body, když v domácícm utkání porazil Kladno 6:4. Českobudějovičtí junioři v utkání vedli 5:3, soupeř chtěl však utkání za každou cenu vyhrát. To se jim ale nakonec nepodařilo a domácí vítězství pojistili gólem do prázdné branky. Nejproduktivnějším hráčem utkání byl domácí centr první řady Josef Rezek, který ke dvě brankám přidal stejný počet asistencí.

Utkání začalo velmi svižně. Už v čase 2:02 otevřel skóre utkání po přihrávce Stanislava Polodny domácí útočník Lukáš Sumerauer, který z blízka překonal Lejska. Hosté ovšem reagovali okamžitě. V čase 4:35 jeli dva na jednoho a Edgars Ulješčenko vypálil tvrdou ranou přes ležícího obránce Makovského, Hrubcovi střela prošla. Ve zbytku první třetiny byli lepší domácí. Šanci měl Rezek a ani nadvakrát si na Lejska nepřišel Jakub Marek. Další šance už ale uspěla. Josef Rezek vyslal v oslabení do nájezdu Radima Heřmana, který střelou k tyči strhl vedení opět na stranu domácích. Ke konci první třetiny měli ještě hosté možnost hrát 59 sekund pět na tři, tu nevyužili a do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Na začátku měli hosté možnost další přesilové hry, tentokrát ji už využili. Od modré čáry tvrdě vystřelil Josef Pour a rána se odrazila od mantinelu před odkrytou branku, kde číhal Antonín Melka a bylo opět vyrovnáno. Domácí si ale opět chtěli vedení nechat a o necelou minutu později se radovali potřetí. V oslabení vystřelil z levé strany Stanislav Polodna a puk se odrazil za bránu. Tam si ho sebral Jakub Marek, který rychle objel bránu a zasunul puk za Lejska. O dvě minuty později mohl Jakub Marek přidat další branku, ovšem proti byl Lejsek. Ani hosté nechtěli prohrávat a na branku domácích opět našli odpověď. V čase 31:36 dostal přihrávku mezi kruhy Martin Čurda a nekompromisně zavěsil. Hosté se pak mohli dostat i do vedení, když byl ve velké šanci Hrdlička, Hrubec byl úspěšnější. Konec třetiny se lépe povedl hostům, kteří se dostávali do více šancí, pokusy Poura a Melky ovšem v brance neskončili. Utkání bylo velmi bojovné a na všech hráčích bylo vidět velké nasazení.

Na začátku třetí třetiny bylo vidět, že obě mužstva se o vítězství chtějí porvat. První šanci měl ve 44. minutě Jan Eberle, který unikl domácím v oslabení, Hrubec jeho pokus vykryl. O minutu později hráli domácí přesilovou hru pět na tři. V ní měli velké šance Heřman, Semrád a Dietz, ani jeden nebyl úspěšný. Téměr dvacetiminutové čekání na branku ukončil až v 51. minutě tvrdou ranou na lapačku Lejska Bohumil Jank. o minutu později mohli hosté vyrovnat. Mášovu teč Pourovi střely ale Hrubec vyrazil. Dále si na Hrubce nepřišli Kupec, který z úniku minul, ani Čurda. A tak se tentokrát dostali domácí do dvoubrankového vedení. Po přihrávce Radima Heřmana se trefil pěknou střelou Josef Rezek. Hosté odpověď na tuto branku našli opět velmi brzy. O necelé dvě minuty později se ujala střela Martina Čurdy z první. Kladno mohlo v posledních minutách ještě vyrovnat, střelu v úniku Edgarse Uleščenka ovšem Hrubec vyrazil ramenem nad branku. V poslední minutě zkoušeli hosté i hru bez brankáře, ani to jim nepomohlo utkání vyrovnat. Do prázdní klece ještě zpečetil vítězství domácích svou druhou brankou Josef Rezek.

Karel Soudek, trenér HC České Budějovice: Bylo to velice těžké utkání a my nejsme v nejlepším rozpoložení. Do optimálního výkonu nám ještě chybí dost. Dnes kluci podali dobrý výkon a na ledě nechali všechno. To je dobrý krok k tomu abychom se zvedli a věřím, že potom půjde i ta hra. V závěru nás podržek brankář Hrubec. První útok podal podstatně lepší výkon, než v předchozích zápasech. Dobrý výkon podalo prakticky celé mužstvo.