04.11.2004, Tomáš Zetek

Junioři: CEB - JIH 8:4 - Nováček přehnaný odpor nekladl

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Další, kdo se pokusil přerušit úctyhodnou sérii Jihočechů, byl nováček z Vysočiny. Ve čtvrtečním zápase však svěřenci trenéra Milana Černého neměli s jihlavským mužstvem sebemenší potíž. Na vysokém vítězství domácích se velkou měrou podílel hbitý útočník Jakub Černý, jenž vsítil dvě branky. Jedna z jeho tref se nakonec ukázala být vítěznou.
Souboj jihu Čech s Vysočinou začal bez hlavního sudího, který se nedostavil k začátku utkání. To museli tudíž rozhodovat pouze čároví. Zápas odstartoval v jasné režii domácího celku, jenž už ve 2. minutě otevřel skóre. Souvislý počáteční tlak ukončila opět skvělá souhra Kuchejdy s Martinem Hanzalem. Kotouč prošel brankáři Kaiseršotovi mezi betony - 1:0. Dvě minuty nato si zpoza branky vybruslil Jiří Hanzal a forhendovým blafákem zvýšil na 2:0. Tlak Jihočechů neustupoval ani po druhé vstřelené brance a hostující defenzíva prožívala těžké chvilky. V době, kdy další branka visela na vlásku, dokázala Jihlava udeřit. Agilní Havel ujel po křídle, z úhlu však ještě síť nerozvlnil. To, co se nepovedlo nejlepšímu hráči hostí, dokázal pár okamžiků nato David Hřeben. Střela mezi nohy Alexandra Saláka znamenala snížení na 2:1. Na rozdíl dvou branek vrátil skóre ostrou ranou nad Kaiseršotovo rameno Kamil Černý - 3:1. Ve 14. minutě se na ledě děly věci. Na hranici kruhu si od hrazení pěkně vybrusil Vomela a bombou trefil tyč. Z následného protiútoku prozměnu napálil konstrukci branky Havel. I přesto, že zívala na jihlavského útočníka prázdná svatyně, nedokázal dopravit touš za brankovou čáru. V závěru úvodní části hráli hosté z Vysočiny minutu přesilovku pět na tři. Jelikož ale nedokázali vsítit kontaktní gól, šlo se do šaten za stavu 3:1.

Do druhého dějství opět vlétli domácí rovnýma nohama. Za brankou zmátl Jihlavské Korbela a předložil puk Jiřímu Hanzalovi, který přiťukl na Milana Gulaše - 4:1. Ten v hostující brance překonal již vystřídavšího Kotlíka. Pár okamžiků nato se přes Jelínka přehnal Jakub Černý a Petr Ficek zvýšil už na 5:1. V polovině utkání pěkně zatáhl puk po kombinaci s Havlem Dolana. Se zakončením do prázdné klece neměl Jan Hrbatý sebemenší potíž - 5:2. Hra se po gólové smršti příliš neuklidnila a útoky se přelévali z jedné strany na druhou. Aktivnějším a jasně hokejovějším týmem ale byli domácí. Tuto skutečnost potvrdili ještě do sirény dvěma góly. Bekhendem se po pěkném uvolnění trefil Jakub Černý a když dělovkou z hranice kruhu propálil Kotlíka Tomáš Mertl, šlo se do šaten za stavu 7:2.

Třetí třetina se dohrávala víceméně z povinnosti. Do brankoviště se dostal i náhradní brankář Českých Budějovic Václav Pipek. V 51. minutě předvedl nový muž v jihočeské svatyni dva skvělé zákroky. Na další dorážku, která přišla od dezorientované obrany domácích, už byl ale krátký. Branka byla připsána Michalu Rajnohovi - 7:3. Jihočeši navzdory tomu, že bylo o bodovém zisku již rozhodnuto, nepřestali útočit a přidali v 55. minutě další branku. Přihrávku kapitána Korbely přetavil v osmou branku reprezentační útočník Jiří Hanzal - 8:3. Definitivní podobu výsledku určil necelé dvě minuty před koncem Tomáš Dolana, když využil pěknou přihrávku Kostky - 8:4. Závěr zápasu se nesl ve velmi nervózním duchu. Dohrávání soubojů, hokejky zvednuté do míst, kde většině hráčů již vyrašil základ budoucích plnovousů, a zákroky za hranící regulérnosti rozhodně nepřispěli dvěma čárovým rozhodčím ke klidu. Utkání se i přes vyhecovaný závěr dohrálo víceméně v poklidu. Jihočeši si připsali další vítězství a prodloužili svou sérii neporazitelnosti již na 14 zápsů!

K dalšímu utkání zajíždí budějovičtí junioři v sobotu do Brna, kde se střetnou s místní Kometou. Domácím fanouškům se představí opět ve čtvrtek v 17.30, když přivítají "Hamíky" ze Zlína.

Milan Černý, trenér HC České Budějovice: "Myslím si, že to byl hezký zápas, ve kterém padly i celkem pěkné branky. Moc hezká bohužel nebyla třetí třetina. My jsme udělali drobné změny v sestavě, jelikož jsme chtěli ulevit některým klukům, kteří hrají hodně. Přestali jsme poté dávat branky. Soupeř začal hrát hokejkou trochu více než je obvyklé. Jsem ale spokojen, protože si zahráli všichni kluci a dali jsme možnost i druhému gólmanovi."

Milan Havel, trenér HC Dukla Jihlava: "Výsledek naprosto odpovídá průběhu utkání. Budějovice byly lepším týmem. My jsme se bohužel nechali zaskočit na začátku, když jsme dostali hned na úvod dva rychlé góly. Soupeř si v pohodě držel náskok, který zvýšil a jasně zvítězil. Škoda poslední třetiny. Domácí tam začali dohrávat souboje. To rozhodčí neviděl, a proto vznikaly šarvátky. Myslím si, že jsme nakonec skorigovali zápas na celkem přijatelný výsledek."