18.09.2006, Radek Papáček

Junioři: CEB - JHR 5:0 - Z jihočeského derby vítězně

V zápase byli junioři HC České Budějovice jasným favoritem, soupeř od Vajgaru v nové sezoně totiž zatím nezískal ani bod. Přesto se Českobudějovičtí rozjížděli pomalu a k vítězství jim nakonec pomohly až využité početní výhody. Jednu ze svých dvou brankek v nich zaznamenal Jakub Matušík.
V první třetině duelu, který proti sobě postavil dva týmy z opačných pólů tabulky, nebyl k vidění žádný extra hokej. O osudu utkání napověděly přesilové hry. Když měli hosté dvakrát výhodu jednoho muže, tak prakticky na brankáře Jakuba Kováře ani nevystřelili. Naopak kapitán domácích Ondřej Ježek dokázal při vyloučení Týmala dorazit do sítě vyraženou střelu Hlavatého a dostal tak své mužstvo do vedení. Největší příležitosti jindřichohradeckých měli na svých hokejkách Anděl a Fiedler. Oba dva ale na reprezentačního brankáře nevyzráli.

V úvodu druhé části bylo hodně vidět pravé křídlo domácího celku Vladimír Stejskal. Nejdříve po jeho střele zvonila za Železným tyč, poté neproměnil jasnou šanci a následně divákům demonstroval nové pravidlo o zdržování hry. V době, kdy na trestné lavici seděl Hájek poslal útočník ve vlastním obranném pásmu puk mimo hřiště a také on putoval za katr. Hostům se tak naskytla bez sedmi sekund dvouminutová přesilovka pět na tři. Kovář ale musel čelit jen střele Koumala a dorážce Navrátila se kterými neměl sebemenší problémy. V polovině zápasu zvýšil skóre Jakub Matušík, po jeho střele poskakoval puk v brankovišti až skončil v síti – 2:0. Posléze Zíb přes celé hřiště krásně vysunul Roda, tomu ale v poslední chvíli puk přeskočil hůl. Dvojnásobnou přesilovku si ve 36. minutě vyzkoušeli i Českobudějovičtí. Hájek předložil kotouč Martinu Hlavatému a ten výhodu využil – 3:0.

Krásný hokejový moment ze druhé třetiny v podání dvojice Zíb – Rod se opakovala i v té třetí. Tentokrát Hlavatý našel na modré Ferebauera, akce také ale gólem neskončila. Brankář Vajgaru Železný podržel svůj tým i při další šanci Bízy, kdy puk směřující do sítě zastavil rozšířenou částí brankářské hole. Přesto v 52. minutě lovil puk ze své sítě počtvrté. Na levé straně zachytil puk u mantinelu Stejskal a před brankou našel osamoceného Josefa Slavíka - 4:0. Následně přepustil Kovář své místo v brankovišti Klestilovi. Ani toho ale hosté pořádně neprověřili. Jako poslední se do střelecké listiny zapsal Jakub Matušík. Z ničeho nic vypálil z prostoru pravého kruhu pro vhazovaní a uzavřel tak gólový účet utkání.

Milan Černý (České Budějovice): Pro nás to byla splněná povinnost. Měli jsme málo obránců, navíc se nám při rozbruslení zranil Klíma. Jsme ale rádi, že to bylo vzadu s nulou a i když je Hradec nováček, tak jednoduché utkání to nebylo. Předvedená hra určitě nebyla optimální, ale dá se říci, že s kvalitou soupeře vždy roste i náš výkon. Jak tomu třeba bylo s Kladnem nebo se Slavií.

Jiří Hájek (Jindřichův Hradec): Dnes nás opět zradila vlastní nekázeň a častá vyloučení. Těžko můžeme pak proti mužstvu, které již má extraligovou zkušenost dohánět stav 0:3. V utkání s Litvínovem a se Slavií jsme hráli disciplinovně a mohli jim alespoň konkurovat. Jakmile se ale necháme vylučovat dvanáctkrát a víckrát tak těžko můžeme myslet na úspěch.