13.11.2009, Miroslav Mayer

Junioři: CEB - CHM 3:6 - Místo hokeje boj

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorský tým HC České Budějovice nestačil v pátečním zápase na mužstvo Chomutova a prohrál 6:3. Bylo to velmi agresivní utkání, ve kterém bylo obrovské množství vyloučených hráčů a to hlavně na straně domácích. Hned tři jejich hráči dostali trest do konce utkání - Jank, Ježek a Vaniš. Nejlepším hráčem domácího mužstva byl obránce Stanislav Dietz (2+1), který se podílel na všech brankách českobudějovického mužstva.

Bezprostřední vstup do zápasu patřil domácím. Hned v úvodu jel sám na branku Chomutova Josef Rezek, ale brankář Matoušek jeho nájezd dokázal zlikvidovat. Hosté znají heslo nedáš-dostaneš a vzápětí ho použili v praxi. Z první vážnější akce se prosadil Tomáš Heindl a hosté vedli. To domácí zarazilo. Ovšem bojovali dál. Hosté se dvakrát za sebou vyfaulovali a domácím nabídli na podnose možnost vyrovnat. Ti touto možností nepohrdli. Od modré čáry všechno před sebou prostřelil Stanislav Dietz a bylo vyrovnáno. Radost z vyrovnání vydržela domácím něco přes tři minuty. To ovšem přišla na domácí hodně studená sprcha. Nejdříve Chomutov využil přesilovou hru. Od modré čáry se přesně k tyči trefil Michal Žižka. Hráči na střídačce ještě nestačili ani popřemýšlet, kde se stala chyba a už to bylo 1:3. Další branku hostí totiž po patnácti vteřinách dal Josef Ptáčník. Domácím to vzalo dech a hosté se usadili v jejich obranném pásmu a chtěli rozhodnout zápas. Českobudějovičtí se postupně zvedali a sami začali mít šance. Tlak domácích vrcholil další přesilovou hrou pět na tři v posledních dvou minutách třetiny. Tentokrát se střelecky prosadil Stanislav Polodna, který tak mohl oslavit svůj návrat na led po zranění. Třetina tak skončila 2:3.

Druhá třetina byla nevídaná. Domácí nejdříve téměř bleskově vyrovali. Opět se trefil Stanislav Dietz a domácí byli na koni. Další velkou šanci měl ještě Ježek a po něm i Rezek, ale již bez gólového zakončení. Koncem 23. minuty skončil hokej a začaly souboje a vylučování. Při něm byli výrazně aktivnější domácí hokejisté. Českobudějovičtí obdrželi celkem jedenáct trestů, z toho dva hráči zápas ukončili předčasně. Hosté byli vyloučení pouze třikrát a z toho dvakrát šlo o vzájmné vyloučení. Je jasné, že hosté měli více sil a domácím oporám rychle síly ubývaly. Nevyhnutelně museli přijít branky také se tak stalo. Nejprve Kerch při hře pět na tři netrefil branku, ale přesně v momentu návratu vyloučených hráčů se trefil Josef Ptáčník. Domácí neměli skoro žádnou vážnou příležitost. Naopak po zbytečném a hrubém faulu Aleše Ježka, za který dostal trest 5+2 minuty a ještě do konce zápasu, hosté trestali. Michal Milotínský využil nervozity domácích a trefil odkrytou branku. Do šaten se šlo za stavu 3:5 a domácí trenéři měli nelehký úkol - uklidnit hráče a přestavět mužstvo.

V úvodu třetiny ještě hosté dohrávali přesilovou hru a velkou šanci měl Kolář. Jeho teč skončila u Hrubce. Hráči Chomutova se nechovali zrovna sportovně. Po každém zákroku zůstávali ležet na ledě a po odpískání bystře vyskočili. Tím značně provokovali domácí hráče. Dalším hráčem, který odešel předčasně pod sprchy byl domácí Marek Vaniš. Ihned po jeho odchodu se do úniku se dostal Milotínský, ale Hrubec byl na místě a nájezd vychytal. Na ledě se stále jiskřilo a šlo spíše o osobní souboje než o výsledek. Přesto se domácí snažili dát kontaktní branku. V šanci byl Sumerauer, ale netrefil přesně. Hosté se několikrát dostali do samostatných úniků a nakonec se jim podařilo dát i šestou branku. Jejím autorem byl Tomáš Heindl. Zápas tak skončil vítězstvím Chomutova 6:3.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): Na zápas jsme se těšili. Upozorňovali jsme hráče, že můžeme hrát trochu s klidnější hlavou, ale musí tam být nasazení. Pvní třetina byla bohužel z naší strany katastrofická a to rozhodlo. My jsme to potom dokázali dohnat. Bylo tam spousta emocí a vyloučení. Dostali jsme dva góly v přesilovce pět na tři. Z tohoto zápasu se musíme hodně rychle vzpamatovat a poučit.