12.09.2009, Matěj Mayer

Junioři: CEB - CHM 3:4 - Ztracené body v prvním utkání

Č. B u d ě j o v i c e - V úvodním utkání sezóny 2009 / 2010 se uvedli českobudějovičtí neúspěšně. Utkání sice odstartovali lépe, když už v druhé minutě vedli 1:0, ale nakonec kvůli třem inkasovaným brankám v poslední třetině prohráli 3:4. Nejlepším hráčem domácích byl podle trenéra Soudka obránce Stanislav Dietz, autor první branky.

V úvodním zápase sezóny 2009 / 2010 přivítali junioři HC České Budějovice v Budvar Aréně KLH Chomutov. Úvod utkání byl poznamenám častými vyloučeními. Za první dvě minuty seděli na trestné lavici tři hráči. Toho využili domácí. Už ve druhé minutě se z dorážky prosadil tvrdou střelou v přesilové hře Stanislav Dietz. Pak mohli domácí ještě navýšit svůj náskok, když v rozehrávce chyboval Rutta, domácí Rezek jeho zaváhání ale nevyužil. Českobudějovičtí byli celou dobu aktivnější. Jedna z největších šancí Chomutova přišla v sedmé minutě, kdy hostující Marek Kolář trefil břehno domácí branky. Pak měli domácí dokonce možnost hrát 5 na 3. Přesilovou hru ale nevyužili. O chvíli později zastavil radost Českých Budějovic rozhodčí, který neuznal branku pro úmyslné kopnutí. Domácí se dočkali ještě dalších přesilovek. Velkou šanci v jedné z nich měl Josef Rezek, který ale nevyužil krásnou přihrávku Bohumila Janka. Vzápětí si zahráli přesilovou hru hosté a dokázali ji využít. Jakub Mužík dostal zpoza branky přihrávku od Kůse a bylo vyrovnáno. Hosté poté měli ještě šanci své skóre navýšit, ale Kolář se v úniku neprosadil, a tak třetina skončila remízou 1:1.

Druhá třetina byla vyrovnanější než první. Hosté totiž zrychlili a zpřesnili hru a byli domácím vyrovnaným partnerem. Přesto se z branky radovali domácí hokejisté. V útočné třetině zaúřadoval nejprve Polodna, který se prosadil přes obránce a dvakrát vystřelil na brankáře Hollého. Ten jeho druhý pokus vyrazil před Lukáše Sumerauera a ten se nemýlil. Pak přišla na řadu opět vyloučení na obou stranách a větší prostor na ledě měly speciální řady určené na tyto činnosti. Největší šanci hostů měl atkivní Csányi, který se dostal při vlastním oslabení do brejku a sjížděl si ze strany na Hrubce. Ten jeho prudkou střelu dobře viděl a tak s ní neměl velké problémy. Ve 33. minutě se domácím opět naskytla možnost hrát přesilovou hru pět na tři a to dokonce 88 vteřin. Snaha sice byla, ale bez efektu. Hned po skončení trestů se mohli radovat hosté, ale střela Marka Koláře se odrazila od břevna ven z branky. Po druhé třetině byl stav 2:1 pro domácí tým.

Začátek třetiny mělo opět lepší domácí mužstvo. Už v čase 41:17 se mohli radovat z třetí branky. Bohumil Jank přihrál za brankou puk Jakubu Markovi, který z první nahrával Marku Vanišovi, který nedal Hollému šanci. Domácí si mysleli, že zápas je rozhodnut a začali hrát nedisciplinovaně. Přicházela častá vyloučení a Boška dokonce usedl na trestnou lavici se čtyřminutovým trestem. To hostům pomohlo k obratu v zápase. Nejprve snižoval v 50. minutě Michal Milotínský, který dopravil puk za ležícího Hrubce. A o minutu později dokonce vyrovnali, když se k vyražené střele Hrubcem dotal Jakub Mužík. Hosté byli při chuti a najednou se hrálo více ve třetině domácích. Vedlo to dokonce až k rozdílové brance. V čase 56:17 dostal Ondřej Pekárek přesnou přihrávku od Karola Csányiho a hezkou střelou překonal Hrubce. O minutu později mohli hosté dát pojistku, když bylo po faulu Předoty nařízeno trestné střílení. Kalinovič trefil jen tyčku. Domácí si poté vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. Největší šanci při power-play měl Stanislav Polodna, kterému střela před odkrytou brankou nesedla a šla vedle. Domácí se tak sami připravili o první body v soutěži.

Karel Soudek, trenér HC České Budějovice: Dvě třetiny jsme byli lepší než soupeř. Za stavu 3:1 si někteří hráči mysleli, že si zahrají hokej a že to bude bez odpovědnosti a jen směrem dopředu a né dozadu. Utkání rozhodly fauly. Je to absolutní nezodpovědnost, když se za stavu 3:1 někdo vykašle na bránění. To prostě nepřichází v úvahu. Nejlepšími hráči byli Standa Dietz a Bohumil Jank.

Jaroslav Hejcman, trenér KLH Chomutov: Začátek utkání ovlivnilo naše vyloučení. Dostali jsem z něj první gól, ale pak jsem vyrovnali. Ve druhé třetině jsme opět hráli neukázněně. Ve třetí třetině se hráči ukáznili a hráli podle našich představ. To znamená krátká střídání, disciplinovaně a bez vyloučení a pak přišly i ty góly.