10.01.2015, Matěj Mayer

JUN: ZLN - CEB 3:2p - Po slibném úvodu vezou České Budějovice ze Zlína jen bod

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Další výborně rozehrané utkání ze strany českobudějovických juniorů nakonec nedopadlo úplně podle představ. Jihočeši vedli na ledě Zlína v 16. minutě už 2:0, ale vzápětí dovolili soupeři náskok stáhnout a později dokonce vyrovnat. Utkání nakonec rozhodli domácí ve svůj prospěch v prodloužení, ale jeden bod z ledu Zlína je v konečném součtu dobrým počinem.

Zápas začali domácí v aktivním tempu, ale radovali se hráči Motoru. Puk do jízdy dostal Emil Švec a střelou z kruhu do růžku Halodovy brány otevřel skóre. Zanedlouho mohli Jihočeši své vedení navýšit, zlínský brankář však Rudu v úniku vychytal. Při přečíslení dva na jednoho pálil Panáček, ale Haloda byl připraven. Při dalším přečíslení Jihočechů na dvakrát střílel Doktor, jednou zvonila tyč. Následně po kombinaci Točík - Šuhaj a zpět měl první jmenovaný před sebou poloprázdnou bránu, tu ale těsně minul.

Jasná herní převaha Budějovických vyvrcholila v druhou branku až v 16. minutě. Hanusovu střelu přesně tečoval za záda Halody Josef Matoušek. Tento inkasovaný gól ale Ševce probudil. S pokusem Vyorala i Dalajky si sice brankář Kváča poradil, ale na dorážku Jakuba Kužílka byl už krátký. Zanedlouho mohl srovnat Werbik, ale zblízka mezírku mezi betony nenašel. Tentýž hráč mohl skórovat i při dalším střídání, ale ten Hořanského nabídkou v gól neproměnil.

Ve druhé třetině navázali Ševci na závěr první třetiny, Bumbál však orazítkoval jen tyč. Na druhé straně mohl skórovat Švec, ale zblízka neproměnil. Na první vyloučení se čekalo do 26. minuty, ale netrestal se faul, pouze špatné střídání domácích. V tom měl dobrou pozici Panáček, ale puk do brány nedostal. Další příležitost Zlínských měl Dalajka, v úniku ale Kváču nepřekonal. A když si špatně zpracoval puk ve středním pásmu Vácha, tutéž možnost měl Karola, ale ani on svůj únik neproměnil.

Do kabin se šlo předčasně, v čase 36:47 se totiž po souboji u trestných lavic vysypalo plexisklo. Předčasná pauza oba týmy spíše uspala, a ve zbylých třech minutách si ani jeden z týmů už možnost ke skórování nevytvořil. Po minutové přestávce mezi třetinami šli domácí opět do čtyř, a moc nechybělo, aby se Karola vrátil na led předčasně. Vostřák našel najíždějícího Švece, ten vystřelil laxně po ledě, nepočítal totiž asi s tím, že se proti němu stihne Haloda přesunout.

Po tečované střele jednoho z domácích se puk otřel pouze o masku Kváči. Na druhé straně Zlínského brankáře ohrozil puk, který se vrátil od zadního mantinelu, Haloda na něj ale zareagoval. Hráči Budějovic byli sice za zápas pouze jednou vyloučeni, ale Ševci toho ukázkově využili, i když s pár sekundovým zpožděním. Gago sice z mezikruží ležícího Kváču nepřekonal a ani jeho spoluhráči dorážkami, ale sotva naskočil vyloučení Vašek na led, střelou pod víko srovnal Dominik Hladiš.

Aby toho nebylo málo, mohl otočit stav Dalajka, ale přestřelil. Střelec druhého gólu domácích mohl být hrdinou zápasu v poslední minutě, prázdnou bránu ale netrefil. V nastaveném čase Hořanský poslal puk na Hlaváče, který byl sám před Kváčou a na zakončení měl fůru času, nakonec zvolil bekhendové zakončení, tím ale neuspěl. Ale domácí to mrzet nemuselo, Vyoral totiž odstavil soupeře, puk vzal Zaremba, projel útočné pásmo, našel Richarda Kobylíka a ten vystřelil domácím bonusový bod, když do vinklu Kváčovi svatyně zamířil až neuvěřitelně přesně.

Radek Pšurný (HC PSG Zlín): "Soupeř sem dojel s cílem bodovat a to se mu povedlo. První třetinu byli Budějovice lepší, ale poté jsme je přehrávali a za ty dvě třetiny jsme si minimálně dva body zasloužili. Děkuji hráčům za dnešní výkon."