12.09.2020, Denisa Józsová

JUN: VIT - CEB 6:3 - Junioři prohráli i v druhém venkovním zápase

Včera se juniorům zápas v Olomouci nepovedl ani trochu, jelikož zde schytali debakl 1:9, což chtěli nyní odčinit. A neměli k tomu vůbec daleko. V zápase s Vítkovicemi totiž vedli hned třikrát, avšak ani to jim nestačilo. Domácí hokejisté se totiž prosadili čtyřikrát v poslední periodě a vyhráli 6:3.

Doslova raketový start měli hokejisté z jižních Čech, kteří se dostali do vedení už po jednatřicet sekundách hry. Nabito na modrou dostal Tomáš Hubata, který nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. Gól padl v početní výhodě, když se pouhých pět vteřin před brankou nechal vyloučit domácí hráč. Vítkovice měly velké šance, když hrály následně tři početní výhody, ovšem ani jednu z nich nevyužily. Přesto se dočkaly srovnání stavu, a to minutu před koncem první periody. Tomáš Machů nahrál Jakub Kylnarovi, který zapsal svůj druhý gól v sezóně. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Také vstup do prostřední části znovu vyšel o dost lépe hostujícímu celku. Tentokrát se střelou od modré prosadil Jiří Najman, který tak poslal svůj tým znovu o vedení. To tentokrát nevydrželo moc dlouho. O čtyři minuty později se totiž trefil Jakub Lewandowski a bylo znovu srovnáno. Přesto šli do kabin Jihočeši s jednogólovým vedením. Krátce po polovině utkání vstřelil gól Matouš Masopust, který poslal svůj tým už potřetí v utkání do vedení.

Poslední perioda však byla pro Motor spíše hrůzou. Utekla minuta a dvacet pět vteřin, když bylo srovnáno. Svou první branku v sezóně dal Petr Smička. O třicet sekund později navíc vstřelili domácí hokejisté další gól. Svůj druhý zásah v zápase, který se ukázal jako rozhodující, zapsal Jakub Lewandowski. Navíc střílení gólů v podání Vítkovic nekončilo. Po přihrávce Tomáše Machů, která pro něj byla už pátou v sezóně, se trefil Josef Krejsa. Ke konci utkání to ještě zkusily České Budějovice se šesti hráči v poli, avšak znovu inkasovaly. O pečetění stavu se postaral Vojtěch Lednický.

Lukáš Majer (Motor České Budějovice): Dvě třetiny jsme dokázali hrát organizovaně a bojovně. Utkání se zlomilo v rozmezí 41. a 42. minuty, kdy jsme inkasovali dvě branky. Vítkovice jsou vyspělé mužstvo, které je navíc produktivní, čímž zápas otočilo. Bojovali jsme až do konce, poslední branku jsme inkasovali v závěrečné power-play, nicméně domácí celek zvítězil naprosto zaslouženě. My máme takový spíše upracovanější hokej, ale věříme, že jdeme správnou cestou.