26.01.2019, Denisa Józsová

JUN: VIT - CEB 3:2 s.n. - Junioři vybojovali další bod

Venkovní trip po Slezsku pokračoval v podání Jihočechů zápasem ve Vítkovicích. Tam sice po první třetině prohrávali 0:2, ale v poslední části dokázali srovnat na 2:2. Zápas tedy došel až do samostatných nájezdů, ve kterých získaly bonusový bod Vítkovice, které se prosadily třikrát, zatímco Budějovice jen dvakrát.

Jihočechům vstup do utkání zrovna nevyšel, což se ukázalo po necelých třech minutách, kdy šel domácí tým poprvé do vedení. Vojtovič našel před brankou volného Jakuba Lewandowskiho, který měl před sebou snadný úkol. Vítkovice byly i nadále aktivnějším týmem, ale dlouho se jim nedařilo vstřelit další branku. České Budějovice byly naopak skoro celou první třetinu bezzubé, jelikož se nedokázaly dostat do většího tlaku, za což pykaly. Věntus se svou střelou sice ještě neuspěl, ovšem jeho spoluhráč se nemýlil. Krška poslal kotouč na volného Marcela Kunce, jenž dal svému týmu dvoubrankový náskok. Do konce třetiny se nic zajímavého nestalo a Slezané šli do kabin v zaslouženém vedení o dvě branky.

Z kraje druhé periody si hokejisté Motoru zahráli přesilovou hru. Mimochodem to bylo první vyloučení v utkání. Domácí se sice bránili celkem dobře, přesto se do velké šance dostal Jan Tlačil, který nedokázal puk trefit ideálně. Díky tomu se k němu dostal Piták, jenž ho odpálil do bezpečí. Horké chvilky čekaly Jihočechy o pár minut později, jelikož hráli v oslabení pěti proti třem. Vítkovice toho ovem moc nepředvedly, a tak to bylo stále o dvě branky. Druhá perioda se nenesla ve vysokém tempu. Oba týmy se sice snažily, ale žádnou velkou šanci diváci během celé části neviděli. Domácí celek tak byl třetinu od tříbodového zisku.

Jenže do třetí třetiny vlétl úplně jiný Motor, kterému trvalo jen necelé dvě minuty, než se poprvé prosadil. Střelu od modré v podání Patrika Školy Piták sice vyrazil, jenže puk se odrazil přesně na hůl Jakuba Čížka, který ho poslal nekompromisně do branky. Jihočeši měli následně více ze hry, ovšem prudká střela Šimona Masopusta trefila jen tyč branky domácího gólmana. Na druhé straně se do přečíslení dostaly Vítkovice, ale Daniel Svoboda se stihl přesunout ke své druhé tyčce. Budějovičtí hokejisté se snažili dále útočit, což se jim nakonec vyplatilo. Po vyhraném vhazování se puk dostal k Vojtěchu Krchovi, jenž ho předložil Michalovi Silnému, který srovnal stav utkání. Dále se nic nestalo, a tak se šlo do prodloužení.

V jeho začátku byli lepší hosté, jenže ti svou převahu nedokázali využít. Totéž se ovšem dá říct i o domácím celku, a tak došel zápas až do samostatných nájezdů. V dresu Motoru se trefili dva hráči – Aleš Řezáč a Matouš Hrubec. V tom domácí se ovšem prosadili hned tři hráči. Rozhodující branku vstřelil Petr Fridrich, který poslal zkušeně puk pod víko.