25.11.2022, Michal Špírek, Ladislav Vácha

JUN: Tohle se nepovedlo. Motor prohospodařil vedení 3:0

Motor jako favorit neuspěl na ledě Havlíčkova Brodu. Prohrál 3:4, přitom ve 21. minutě Eremiáš zvyšoval už na 3:0 ve prospěch českobudějovického celku. Nakonec se ale radovali domácí, kteří připravili Motoru čtvrtou sezónní porážku.

Úvod zápasu nabídl vyrovnaný hokej. Oba týmy se tlačily do útoku, ale první velkou šanci si vytvořili hosté. Nádherný pas za havlíčkobrodskou obranu dostal Petrásek, ale v samostatném úniku neuspěl, když netrefil prostor mezi třemi červenými tyčemi. Ve stejné situaci se ocitl i Bail, ani on však nepochodil, když ho brankář Sigmund dobře vycouval a v těžké chvíli podržel svůj tým. Za pouhých 15 sekund se už však Motor radoval. Jan Vavřík našel pasem zpoza brány volného Filipa Petráska, který sice nechal vyniknout gólmana Sigmunda, z bleskové dorážky se však už nemýlil. Domácí šli zanedlouho do oslabení, ale paradoxně mohli vyrovnat. Do sóla pláchl defenzivě soupeře kanonýr Kuprijanov, jeho střelu však skvěle zneškodnil brankář Cinka. Na sklonku úvodní dvacetiminutovky šli Jihočeši do trháku. David Putz našel na ose Adama Eremiáše, jehož povedená rána z mezikruží skončila v síti za Sigmundovými zády. Pouhých 15 sekund po českobudějovickém gólu byl ještě vyloučen brodský útočník Mach.

Celek zpod Černé věže využil přesilovou hru hned na začátku prostřední části. David Putz nabil na modrou čáru Adamu Eremiášovi, jehož dělovka skončila za Sigmundovými zády. Mladí Bruslaři mohli brzy snížit. V úniku si Dymák vylámal zuby na brankáři Cinkovi a Kutlvašr zanedlouho pálil ze druhé vlny těsně vedle. Ranou z voleje pak neuspěl mezi kruhy ani Holenda, ale pak se začaly dít na ledě věci. Hosté šli do dvojnásobného oslabení a Havlíčkův Brod hozenou rukavici hned dvakrát zvedl z ledu. Ve 37. minutě Filip Dymák narýsoval z rohu útočného pásma krásný pas do předbrankového prostoru na Petra Hrdličku, jenž i za přispění paní Štěstěny propálil gólmana Cinka. A za pouhých 32 sekund bylo v řadách havlíčkobrodské družiny ještě veseleji. Od modré čáry napřáhl Jan Kuchta a brankář Cinka na jeho projektil nestihl včas zareagovat.

Adamovi svěřenci měli na začátku třetí periody přesilovku, ale nic nebezpečného si proti dobře bránícímu soupeři nedokázal nic vytvořit. Ve 49. minutě mohli jít hosté do trháku. Kříž v samostatném úniku ztroskotal na brankáři Sigmundovi. V 51. minutě udeřilo na druhé straně. Ilarion Kuprijanov se protáhl po levém křídle za obranu Motoru, byl tísněný zezadu protihráčem, ale i přesto z ostřejšího úhlu vypustil skvostnou střelu, jež zapadla do vzdálenější šibenice. České Budějovice potom zatlačily svého soka do hlubokého bloku, ale brankář Sigmund podržel v těžkých chvílích svůj tým. Brodský soubor potom ubránil oslabení 3 na 5 a prakticky okamžitě dokonal velkolepý obrat. Ilarion Kuprijanov se ujal kotouče, rozkmital své rychlé nohy, foukl soupeřově obraně a tváří v tvář gólmanu Cinkovi zachoval pověst chladnokrevného zabijáka, když rychlou střelou skóroval. V 59. minutě mohl vyrovnat Petrásek, v ideální palebné pozici mu však kotouč sjel z hole a Filip Sigmund okamžitě zalehl puk. Motor sáhl ke hře v šesti v poli bez brankáře a vytvořil si obrovský tlak, mladí Bruslaři v čele s gólmanem Sigmundem však vše ustáli a mohli slavit velkolepé vítězství. Porážku těžce kousal kapitán Motoru Březina, který se vrhl na slavící protihráče. Hodně nesportovní gesto, které mu slavící domácí dali náležitě „sežrat“. Havlíčkův Brod zvítězil těsně 4:3.

Tomáš Hart (asistent trenéra HB): Do první třetiny jsme nastoupili výborně, vytvořili jsme si tři velké šance, ale nedali jsme je. Budějovice daly ze tří šancí dva góly. Ve druhé třetině nás nakoply přesilovky, díky nimž jsme snížili na 2:3. Ve třetí třetině to byly nervy, ale dali jsme dva krásné góly. Lari to zařídil. Týmu jsme poděkovali a jsme rádi za tři body.

Karel Herr (trenér, ČB): Dnes jsme hráli od začátku špatně. Hned prvních pár střídání jsme věděli, že to dnes bude těžké a že náš výkon nebude ideální. Přestože jsme v utkání dokázali vést 3:0, špatný začátek nás vytrestal a nechali jsme tu všechny body.