20.12.2021, Michal Špírek, Šárka Kolková

JUN: TRI - CEB 6:3 - Z Třince s prázdnou. Další utkání s Litvínovem bude důležité!

Českobudějovický tým si za výkon na třineckém ledě sice vysloužil uznání domácího trenéra, ale bodový zisk z toho nebyl. Důležitá pro vývoj utkání byla branka na 3:1 před koncem první třetiny, domácí poté skóre navýšili až na 6:1. Masopust s Kašparem už jen korigovali českobudějovickou porážku. Teď už se Motor bude chystat na utkání s Litvínovem (7. ledna), tedy celkem, který hodlá v sezóně nahánět v tabulce.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří Motor od počátku nešetřili. Chvíli před vstřelením první branky byl Kozlík ve výborné pozici, ale jeho rána skončila na tyčce. Třinečtí otevřeli skóre zápasu v početní výhodě, když brankář hostů neměl ve svém hledáčku Oskara Haase, který se vynořil z mezikruží a odtud se už nemýlil. Velkou příležitost pak měl Kozlík, který se objevil z ničeho nic před Ludvíkem, ale kotouč už za bránu nedotlačil. V jedenácté minutě se v protiútoku dostal k bráně Petr Ullrych, který kotouč poslal do poloprázdné brány. Ve třinácté minutě došlo k snížení. Hosté se zjevili před Klimkem, na kterého mířilo několik tref a dorážek. Kotouč se mu i přes jeho velkou snahu nepodařilo udržet a kotouč doklepl do brány Nikita Sakhno. Třinečtí se znovu dostali do dvoubrankového vedení sedmnáct vteřin před první přestávkou, když Jonáš Jobánek využil se svými spoluhráči špatného střídání hostů a jejich chybu útočník Třince potrestal.

Hosté se v následující třetině zvedli. Snažili se vyslat na Klimka co nejvíce střel. Hosté měli velkou příležitost ke skórování ve třicáté minutě, když bylo nařízené trestné střílení, ale Janoch svou šanci promarnil a na Klimka nevyzrál. Hosté po pár vteřinách navíc museli hrát oslabení. I přes nevýhodu, jihočeští hráči svého soka potrápili hlavně ve chvíli, kdy se dostali do přečíslení, ale maskovaný muž třineckého kádru gól nepřipustil. Oceláři přesilovku nevyužili, ale dlouho nesmutnili, neboť byl ve výhodném postavení Tommy Wardas a ten svou nabídku nepromarnil a navýšil výsledek. Závěr zápasu byl poněkud tvrdý a rozhodčí vylučoval na obou stranách, ale žádná branka už nepadla.

Začátek třetí třetiny nebyl pro Oceláře příliš příznivý, neboť začínali v oslabení. Ve čtyřech nakonec ubránili svou svatyni. Domácí brankář se musel mít stále na pozoru, protože aktivita hostů nechtěla utichnout. Nejvíce tasil svou hokejku Masopust, ale ke snížení nedošlo. Následně se třinecká juniorka dostala do početní výhody, kterou využila ve svůj prospěch. Oskar Haas v osmačtyřicáté podruhé v zápase skóroval, dokonce podruhé v power-play. Hra byla poté vyrovnaná a oba celky se snažily hru ještě zvrátit. V padesáté šesté minutě Třinečtí dokončili své tažení šestým gólem, jehož autorem byl Jan Moškoř. Hosté však v samotném závěru domácí ještě potrápili a nenechali domácím výsledek takový, jaký byl. V padesáté deváté minutě rozvlnil síť Matouš Masopust. Tohle Motoru nestačilo, a ještě jednu přesnou trefu na své konto přidali o třicet vteřin později díky pohotové střele Davida Kašpara. Na velký zvrat ale nedošlo a domácí počtvrté v řadě zvítězili a před svátky si udělali tříbodovou radost.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): Dnešní vítězství se nerodilo lehce. Soupeř byl lepší, než když jsme hráli posledně na jejich ledě. Změna trenéra a včerejší výhra v Havířově je nabudila. Naštěstí nás v důležitých chvílích podržel brankář. Pomohli jsme si dnes přesilovkami. V rozhodujících momentech jsme byli produktivní a malinko odskočili. Trochu nás mrzí, že jsme v závěru dvakrát inkasovali. Klukům moc děkujeme a přejeme jim hezké Vánoce.

Karel Herr (HC Motor České Budějovice): V dnešním duelu jsme nebyli produktivní. Udělali jsme hloupé chyby, které nás stály zápas.