27.03.2011, Miroslav Mayer

JUN: TRE - CEB 1:5 - Záchrana extraligy je na dosah

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice udělali další, velmi důležitý, krok k záchraně extraligy. Dokázali vyhrát i svůj čtvrtý zápas v řadě a neporažení vedou, dvě kola před koncem, pohodlně barážovou skupinu. V Třebíči se nejprve ujali vedení domácí, ale Jihočeši dokázali zápas otočit a celkově vyhrát 5:1. O pět branek se podělilo celkem pět střelců. V brance opět předvedl vynikající výkon Šimon Hrubec, který ve dvou zápasech inkasoval pouze jednou.

V úvodu reportáže je nutné uznat, že hosté v tomto utkání vyhráli naprosto zaslouženě, nicméně domácí jim byli důstojným soupeřem.

Hráči Horácké Slavie vstoupili do utkání s vírou a přáním, vrátit hráčům MOUNTFIELDU prohru v úvodním zápasu baráže. Naději jim dala úvodní branka ze 7. minuty, kdy Milan Kastner střelou z levého kruhu prostřelil brankáře Hrubce, 1:0. Hosté poté zařadili vyšší rychlostní stupeň a Adam Wolf v brance Horáků se měl co otáčet.

Vyrovnání přinesla 11. minuta, kdy hosté využili přesilovou hru. Autorem vyrovnávající branky byl Aleš Ježek, který z pomocí teče dostal kotouč za záda bezmocného Wolfa, 1:1. Do první sirény se již nic podstatného nestalo.

V prostředním dějství nejprve svůj tým podržel brankář Hrubec, který vykopl dobrou střelu Vondráčka z mezikruží. Přímočará akce jihočechů ve 28. minutě přinesla rozdílový gól. To si na přesnou přihrávku před Wolfa najel Martin Sekera a obrat v zápasu byl na světě.

Domácí se snažili o vyrovnání, zvláště šance Vysloužila z 37. minuty volala po gólu. Domácí forward však netrefil tváří v tvář Hrubcovi branku, po druhé siréně tak na ukazateli skóre svítil stav 1:2.

Třetí třetina zvrat v utkání nepřinesla. Domácí tlak nebyl souvislý, naopak hosté byli stále velmi nebezpeční. Důkazem toho byla branka z 41. minuty, kdy za záda domácích ujel Lukáš Sedlák a střelou podél těla Wolfa navýšil stav zápasu na 1:3.

Hostům to však nestačilo. Běžela 46. minuta, když Wolf vytěsnil střelu Sedláka před na brankovišti číhajícího Tomáše Rouska, pro kterého již nebyl problém skórovat - 1:4.

Důraznou desetiminutovku MOUNTFILDu zakončil pátou brankou Lukáš Sumerauer střelou pod horní tyč branky Wolfa.

Zbytek utkání se víceméně dohrával. Za zmínku stojí šance Pálky z 54. a 57. minuty, v klidu chytající Hrubec však jakékoliv korigování stavu odmítl. Pochvalu zaslouží i jeho protějšech v brance, domácí Adam Wolf, který zlikvidoval spoustu dalších šancí jihočechů, zejména šanci Švihálka z poslední minuty.

Roman Mejzlík (HS Třebíč): Myslím si, že jsme viděli velice kvalitní utkání, soupeř ukázal svou kvalitu. Je škoda, že jsme neudrželi vedení 1:0 o trošku déle, protože bychom měli psychickou výhodu. Do třetí třetiny jsme zamíchali sestavou, ale hned v první minutě jsme dostali třetí branku. Třetí gól dostal hosty do klidu. My jsme hru otevřeli a neměli jsme co bránit, protože jsme věděli, že utkání musíme vyhrát o tři branky, abychom měli lepší vzájemné zápasy. To se nám nepovedlo, ale myslím si, že se nemáme za co stydět. Kluci makali od první do poslední minuty. Soupeř měl herně navrch. Nám chybělo více pohotovosti a jednoduchosti v koncovce.

Jaroslav Jágr (HC České Budějovice): Pro nás jsou všechna utkání hrozně důležitá, protože potřebujeme extraligu udržet. Myslím si, že jsme k tomu všichni zodpovědně přistoupili. Měli jsme problémy s tím, že jsme se hodně nadřeli na branky a také s přechodem do obrany. Kvalitativně je Třebíčské mužstvo lepší, hlavně první lajna, která je složená z prvoligových hráčů. Myslím si, že rozhodčí Hribik přispěl ke kvalitě utkání a odpískal ho dobře. Pro nás je nejdůležitější, že už bychom měli být jednou nohou zpět v extralize. Nesmíme ale nic ponechat náhodě a dáme do dalších utkání všechno.