29.01.2016, Filip Kortus

JUN: SLA - CEB 3:4sn – Junioři přišli o plný bodový zisk šest vteřin před koncem

Pouhých šest vteřin dělilo juniorku ČEZ Motoru od tří bodů ze slávistického Edenu. Jihočeši od od 35. minuty vedli díky brance Josefa Žáčka 3:2, jenže v posledních vteřinách srovnal Saňa. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl Dominik Točík.

Úvodní část zápasu mezi Slavií a Českými Budějovicemi byla z obou stran velmi vyrovnaná. Ačkoliv ale byli v první pětiminutovce o něco aktivnější domácí, radovali se z prvního gólu hráči Motoru. Kolem slávistických obránců se po levé straně prosmýkl Jan Marcilis a krásnou střelou švihem otevřel skóre utkání. Sešívaní se po inkasované brance nenechali znervóznět a hned o dvě minuty později bylo díky zásahu Petra Josefuse vyrovnáno. Ten dopravil do sítě odražený puk po Saňově střele od modré.

V závěru první periody nabídli junioři Motoru svým slávistickým protějškům v krátkém časovém sledu výhodu dvou přesilových her, když se za hákování pakoval na trestnou lavici nejprve Michal, a poté i Klinecký, který se dopustil krosčeku. Domácí se sice před hostující klecí hodně činili a vyslali na Spáčila množství střel, ani jednu z nich však nedokázali dotlačit za jeho záda. K první přestávce se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Začátek druhé dvacetiminutovky provázela řada nepřesností ve hře sešívaných i Českobudějovických. Další změny skóre se stařičká hala v Edenu dočkala až ve 31. minutě, kdy se ve skrumáži před Sochůrkem nejlépe zorientoval Marek Sloboda a zblízka propálil slávistického brankáře. Sešívaní ale zopakovali scénář z prvního dějství a o pouhou minutu později opět svítil na ukazateli vyrovnaný stav. Srovnání na 2:2 zařídil doklepnutím do odkryté klece nováček mezi slávistickými juniory Jan Kern, jenž obvykle patří k oporám staršího dorostu. Svou premiéru tak šestnáctiletý snajpr vyšperkoval důležitou trefou i bodovým zápisem do vlastních statistik.

Budějovické obdržený gól nakopl a v 35. minutě využil nepřehledné skrumáže před domácí svatyní a Josef Žáček, čímž poslal hostující celek znovu do vedení.

V průběhu třetí periody se domácí snažili ze všech sil dotáhnout jednobrankové manko, několikrát se sice ocitli ve slibných gólových šancích, ani jedna z nich však brankou neskončila. Šest vteřin před koncem se po vyhraném buly dostal k puku Josef Saňa a z hranice levého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Utkání mezi dvěma mužstvy z opačných pólů tabulky tak dospělo do pětiminutového prodloužení. V něm byla o něco lepší Slavia, z několika příležitostí ale gólovou radost nevykřesala, a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Zatímco slávističtí hráči neproměnili ani jeden ze svých pokusů, za hosty se ve třetí sérii trefil Dominik Točík a vybojoval pro Motor bod navíc. Slavia tak padla ve druhém zápase za sebou po samostatných nájezdech.

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Během zápasu jsme pořád museli dotahovat skóre. Nakonec se nám podařilo vyrovnat šest vteřin před koncem při hře bez brankáře, takže jsme za bod rádi. V prodloužení jsme byli podle mě lepší, ale nedali žádný gól. V nájezdech jsme už podruhé nedali žádnou branku, a tím pádem se nedá vyhrát. Můžeme jen pogratulovat soupeři, že mají šikovné útočníky, kteří tu penaltu dokážou proměnit.“

Milan Kupka (ČEZ Motor České Budějovice): „Jsme rádi, že jsme vyhráli, i když jsme šest vteřin před koncem přišli o tři body. Celý zápas to byl vyrovnaný boj, hrál se hezký hokej. Dnes jsme podali výborný výkon, za který bych chtěl klukům poděkovat.“