30.10.2021, Michal Špírek, Matěj Sousedík

JUN: SLA - CEB 3:4 - Důležité tři body vystřelil v poslední minutě Chlubna

Junioři dokázali vyhrát na ledě Slavie. Zápas nabídl dobrou podívanou, hlavně ve druhé třetině, kdy padly čtyři góly během sedmi minut. O vítězství se nakonec rozhodovalo v poslední minutě, kdy hosté využili přesilovku a vyhráli 4:3. Zasloužil se o to Tomáš Chlubna, který neváhal dorazit juniorům na pomoc v cestě za důležitou výhrou, byť nastupuje primárně za A tým.

Začátek utkání patřil juniorům Motoru. Ti měli také první přesilovou hru, během níž dali gól. Branka ale nebyla uznána kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Motor si vytvořil během úvodní dvacetiminutovky ještě další příležitosti. První přišla znovu v přesilové hře, kdy Chlubna netrefil odkrytou branku Voleveckého. V desáté minutě potom vypálil Remta a jeho střela se zastavila na brankové čáře. V 16. minutě při další budějovické přesilovce zazvonila po střele Kašpara levá tyč domácí branky. V závěru třetiny pak ujeli Strnad se Slavíčkem do úniku dvou proti jednomu, ale Slavíčkovi puk při zpracování přeskočil hůl.

Druhá třetina přinesla o něco lepší podívanou než ta první. Ve 24. minutě se z gólu radovali slávisté, jenže gól Strnada nebyl uznán kvůli zasažení kotouče vysokou holí. Pak měl v přesilovce Motoru další velkou šanci Chlubna, ale před Voleveckým se mu zakončit nepodařilo. Ve 28. minutě už ale hosté svůj tlak zužitkovali, když čtyři vteřiny před koncem přesilovky dostal na modré čáře od Kašpara nabito obránce Matyáš Fousek, který tvrdou ranou propálil brankáře Voleveckého. Krátce poté si šanci vytvořila i Slavia, jenže Malínek sám před brankářem Malečkem neuspěl. Ve 34. minutě dal Motor druhý gól, který padl při přesilovce Slavie. Schwartz vystihl špatnou rozehrávku domácích na modré čáře a Alexandr Remeš prostřelil Voleveckého. Jenže hned za 32 vteřin dokázala Slavia přesilovku využít, když se po přihrávce Klatta prosadil Jan Matuška. Za dalších 29 vteřin se podařilo domácím srovnat. Matuška vyslal do úniku Tomáše Labuzíka, který ujel hostující obraně a překonal Malečka.

V úvodu poslední třetiny si šanci vytvořil českobudějovický Petrásek, ale nevyzrál na brankáře Voleveckého. Další střelu vyprodukoval Remta, ale jeho pokus skončil v lapačce Voleveckého. Ten si hned poté připsal další zásah lapačkou, tentokrát proti ráně Janocha. Motor pokračoval v tlaku a Chlubna se protáhl až před domácího gólmana, který ale proti pokusu z mezikruží zasáhl. Následně si první šanci ve třetí třetině vytvořili i domácí, když se ke Štrombachovi odrazil puk, jenže ten branku netrefil. Velkou příležitost měl potom při hře 4 na 4 Strnad, ale sám před Malečkem branku minul. V 50. minutě se Motor znovu dostal do vedení. David Putz s velkou porcí štěstí protlačil puk kolem levé tyče za záda Voleveckého. Pak se do šance dostal Labuzík, který ale ve velké příležitosti před hostující bránou neuspěl. Domácí se ale i potřetí vyrovnání dočkali. V čase 53:40 se prosadil obránce Dominik Němeček, který se trefil přesně do šibenice Malečkovy brány. Pak následovala další přesilovka Motoru, ve které dvakrát pálil Remeš. V prvním případě jeho střelu zblokoval Štrombach a jeho druhou střelu schoval do lapačky Volevecký. Motor tuto přesilovku nakonec využil, když se 58 sekund před koncem po samostatné akci prosadil Tomáš Chlubna. Domácí to pak ještě zkoušeli v šesti bez brankáře, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Motor tak zvítězil 4:3 a odvezl si všechny tři body.

Pavel Rohlík (HC Slavia Praha): „Jsem zklamaný, protože po včerejším vítězství se Salzburgem jsme si mysleli, že dneska uděláme druhé povinné vítězství za tři body. Bohužel jsme ho neudělali. První třetina byla z naší strany katastrofální, tam mohl soupeř dát tři čtyři góly. Měli jsme špatný pohyb, byli jsme špatní v obraně, pak se to zlepšilo. Pak jsme dali gól na 2:2 ve druhé třetině. Myslím si, že třetí třetinu jsme začali výborně, ale to vyloučení bylo myslím si rozhodující.“

Josef Turek (HC Motor České Budějovice): „Podali jsme výborný výkon, měli jsme silného soupeře, perfektně bránil vysoké hráče. Bylo těžké se prosadit, ale jsem rád, že jsme to zvládli, kluci bojovali. Máme teprve čtrnáctý zápas a ten tým se různě buduje a tvoří. Musím kluky pochválit, jak to výborně zvládli od Štěpána v bráně až po ty mladší. Samozřejmě si strašně vážím i toho, že dneska šel Tomáš Chlubna, i přesto, že měl včera těžký zápas a rozhodl v závěru. To nám strašně pomohlo.“